"Nefret duyguları, akıl ve mantıklarını esir almış"

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, yönetimin yetkilerini durdurma adına açılan davayla ilgili Futbolarena'ya açıklamalarda bulundu.

"Nefret duyguları, akıl ve mantıklarını esir almış"

Galatasaray'da idari ibrasızlığın iptali için açılan davanın ardından yönetimin de yetkilerinin durdurulması adına dava açıldı. Mahkemenin idari ibrasızlıkla ilgili kararını verene kadar yöneticilerin yetkilerinin durdurulmasını isteyen kulüp üyelerinden bazıları bu yönde dava açmıştı.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, konuyla ilgili  açıklamalarda bulundu.

"MAHKEME KARARI VERECEK"

"Ortada yürüyen bir dava süreci var. Kim haklı, kim haksız buna mahkeme karar verecek. Biz bu süreçte Galatasaray zarar görmesin diye hiç ibrasızlık durumu yaşanmamış gibi işimize dört elle sarılıp hem şampiyon olduk hem de Türkiye Kupası'nı kazanarak başarıya ulaştık."

"YARGI NE KARAR VERİRSE ONA UYACAĞIZ"

"Bununla beraber Divan Kurulunda mali tabloları paylaştık. Borçların azaldığı, son 10 yılda ilk kez Galatasaray'ın kar ettiği, Türkiye'deki mevcut ekonomik sıkıntılara rağmen bu başarıya ulaşmada ciddi bir gayret, mali ve idari reformların yapıldığını da görmek gerekiyor. Dava devam ederken, bu süreçte yargı ne karar verirse ona uyacağız. Dava açmamızın nedeni ise hukukta idari ibrasızlık diye bir müssese olmadığını Yargıtay geçmişte yaşanan ve yaşanmakta olduğu konuda karar vermiş. Mali ibra, idari ibrayı da kapsar."

"NEFRET DUYGULARI, AKIL VE MANTIKLARINI ESİR ALMIŞ"

"Hal böyle iken her alanda başarılı bir Galatasaray varken yönetimin spor kulübü derneğinde yetkileri ile alakalı tedbir istemenin Galatasaraylılıkla da, akıl ve mantıkla bağdaşır bir tarafı yoktur. Nefret duyguları, akıl ve mantıklarını esir almış durumda. Aksi halde bunun izahı yok!"

"YÖNETİM YETKİLERİNİ KULLANAMAZSA KULÜP NASIL İDARE EDİLECEK?"

"Bunun futbolda transfer yetkisi ile alakası yok, o Sportif AŞ diyenler. Galatasaray yönetimi yetkilerini kullanamadığı zaman bu kulübü nasıl idare edecek. Sportif AŞ'deki 7 yöneticiden 4'ü aynı zamanda kulüp derneği yöneticisi! Basketbol, voleybol, amatör şubeler nasıl yönetilecek? Kısaca bunun savunulabilir bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Devam eden ve yürüyen bir dava var. Biz onun sonucuna göre hareket edeceğiz. Galatasaray adına 4 elle yapılması gerekenleri yapacağız. Görevimizin başındayız. Daha yapacak çok işimiz var." (Futbolarena)

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 04:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER