Nihat Özdemir'den flaş şampiyonluk sayısı açıklaması! ''Galatasaray'ın da...''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, gündeme dair soruları yanıtladı.

Nihat Özdemir'den flaş şampiyonluk sayısı açıklaması! ''Galatasaray'ın da...''

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, D-Smart Smartspor canlı yayınına konuk oldu. "Bol'ca Futbol Özel" programına katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir, futbol gündemine ilişkin tüm merak edilen soruları cevapladı.

İşte Nihat Özdemir'in açıklamalarından öne çıkanlar:

"GALATASARAY'IN DA SAYILMAYAN ŞAMPİYONLUKLARI VAR"

"Geçmiş şampiyonlukların sayılması için bize bir başvuru yok. Sayın Hüsnü Güreli döneminde olabilir. Hukuk kısmına o bakardı. O zaman bir incelemeler yaptı. İlk işim, TFF'ye gittiğimde hukukçu arkadaşlarıma bu dosyayı soracağım ve cevap verip, vermediğimizi öğreneceğim. Fenerbahçe 4. yıldızı alsın, Beşiktaş alsın. Galatasaray'ın da sayılmayan şampiyonlukları var. Buna baktıracağım."

"HAKLEMLER TARAFTARI ÖZLEMİŞ"

Hakemler seyirci olmadığı için rahatladı ama artık hepsi taraftarı özlediğini söylüyor. Hakemler bile taraftarı özlediklerini söylüyor. Taraftar onları da motive ediyor."

"MHK'NİN PERFORMANSINI BEĞENİYORUZ"

"MHK'nin ilk yarıdaki hakem performansını beğeniyoruz, umarım ikinci yarıda böyle devam eder. VAR odasındaki konuşmaları ben de merak ediyorum. Esasında benim dinlemeye yetkim var ama hiç gitmedim. MHK başkanımız bunları dinleyebiliyor. Serdar Tatlı, raporları bana veriyor. VAR'daki konuşmaları açıklamanın daha çok polemik yaratacağını düşünüyoruz."

"HANGİSİ HAFİFSE DİKKATE O ALINIR"

"Bir hakem raporu, bir temsilci raporu var. Orada iki cümle var. İki rapor varsa, hangisi yargılama konusunda hafifse, o dikkate alınır. Türk Hukuk Sistemi böyleymiş. Fatih Terim'in ceza konusu da budur. Bir müdahale yok. Temsilci raporu hafifti."

"KEŞKE BAŞKAN OLMASAYDIM"

Soru: 'Keşke ve iyikileriniz neler?

"Keşke TFF Başkanı olmasaydım, iyi ki mühendis olmuşum."

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER