Nihat Özdemir'den Kerem Aktürkoğlu gafı! Yabancı kuralına skandal örnek...

TFF Başkanı Nihat Özdemir, tartışmaların yaşandığı 'yabancı kuralı' konusuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Özdemir, yabancı kuralını savunurken verdiği örnekle de büyük bir gafa imza attı. Kerem Aktürkoğlu'nu Galatasaray'ın yetiştirdiğini iddia eden Nihat Özdemir, bunun yabancı kuralı sayesinde olduğunu savundu.

Nihat Özdemir'den Kerem Aktürkoğlu gafı! Yabancı kuralına skandal örnek...

Önümüzdeki sene yabancı kuralı 7+4, ondan sonra 6+5 uygulanacak. TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı kuralının Türk futbolcunun yetişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda konuşan Özdemir, "Bakın şimdi kulüpler altyapıdan oyuncu oynatıyor. Fenerbahçe'de bunu gördük. Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu, Beşiktaş'ta Rıdvan Yılmaz yetişti. Trabzonspor da aynı şekil. Biz bu kuralı getirmeseydik, eskisi gibi devam ederdi. 6+5'e kadar düşürmede kararlıyız. Galatasaray'da Kerem, Beşiktaş'ta Rıdvan Milli Takım'ın önemli oyuncularından oldu. bu sayı daha da artacak" dedi.

Oysa ki Galatasaray, 23 yaşındaki Kerem Aktürkoğlu'nu alt lig takımlarından 24 Erzincanspor'dan 2020 yılında transfer etmişti. Özdemir'in yaptığı bu gaf, sosyal medyada taraftarlar ve futbol yorumcuları arasında da gündem oldu.

Spor yazarı Mert Aydın "Şu anda gözlerim yaşardı bu cümlelerin verdiği coşkuyla. Nihat Bey’e naçizane tavsiyem, eğer bu sözleri bir danışmanın tavsiyesiyle söylüyorsa hemen kapıyı göstersin. Çünkü ya yetersiz ya da başkanın komik duruma düşmesi için bilerek yapıyor." ifadelerini kullandı.

"YABANCI SAYISINI 6+5'TE KARARLIYIZ"

Özdemir, yabancı sayısını düşürmekte kararlı olduklarını belirterek, "Gelecek sene yabancı kuralını 7+4, ondan sonraki sene de 6+5 yapmakta kararlıyız. Bunun faydalarını görüyoruz. Şenol Güneş döneminde Milli Takım'da Süper Lig'den 2 oyuncu varken Stefan Kuntz, son maçlardan birinde 4, birinde de 6 Süper Lig oyuncusu kullandı. Bu sayı daha da artacak. Yabancı sayısını 7+4'e, sonra da 6+5'e düşürmede kesin kararımız var" diye konuştu.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI ÖZEL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER