"Nizami golü iptal etmek için Palabıyık’ı çağıranlar, bu kez çağırmadılar!"

Fanatik Gazetesi Yazarı Hakan Can, Galatasaray-Çaykur Rizespor karşılaşmasını değerlendirdi.

"Nizami golü iptal etmek için Palabıyık’ı çağıranlar, bu kez çağırmadılar!"

Mesele hakemler! İki hafta evvel Konyaspor maçının son dakikasında ülkenin iki ve üç numaralı hakemleri, bir penaltı icat ettiler. Fenerbahçe maçının kızgınlığından kurtulamayan taraftarlar ve kulüp çılgına döndü. Rizespor’a karşı atılan ilk golden sonra hakem ve yardımcı doğru bir karar ile golü vermesine rağmen ekran başında maçı izleyen sözüm ona yardımcı hakemler ve Mustafa Öğretmenoğlu, Ali Palabıyık’ı çağırdılar. Gel bir bak dediler. Ali Palabıyık yine doğru bir karar ile golü verdi. Maçın son dakikası geldi. Rakibi Linnes’i, nizami olmayan bir şekilde indirdi. Ali Palabıyık ‘devam’ dedi. Nizami golü iptal etmek için Palabıyık’ı çağıranlar, bu kez çağırmadılar! Onlar bu tür pozisyonlarda yardım için varlar. Galatasaray, ikinci golü bulduktan sonra Rize koptu. Kötü oynayan Aslan, 3’e 2 pozisyonda Onyekuru’nun saçmalaması ile 3. golü yapamadı ve maç yine hakem kararlarının ön plana çıkmasıyla sonuçlandı.

Gecenin sorusu

Jailson’un tokadından sonra kırmızı kart cezalısı durumuna düşen Donk ve Ndiaye ile hala gurur duyuyor musunuz? 10-15 dakikada top rakipteyken yok olan Feghouli, Mariano ve Selçuk’tu!

Maçın starı

Ozan Kabak. Çuvalla para kazanan abileri vasatlığı aşamazken Ozan, Galatasaraylılar’ın yaşama sevinci olmayı sürdürüyor. Çevre kontrolü çok iyi, 1’e 1’de yenilmedi. Kötü Galatasaray’ın en iyisiydi.

Maçın olayı

VAR’a olan inancın bitmesi. Koray Gencerler. Sıcacık odada, iki tane kritik kararı var. Birisi nizami golü iptal ettirmeye çalışması, ikincisi net penaltıda orta hakeme yardımcı olmaması.

Kısa mesaj

VAR odasında faal hakemler bulunmasın. Kimseye göbekten bağı olmayan herkesin güvendiği insanlar otursun. Ayıp oluyor. Öyle büyük hatalar yapıyorlar ki futbol konuşturmuyorlar.

Hakan Can / Fanatik 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 01:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Sever
İsmail Sever - 1 yıl Önce

Haklı olabilirsiniz ama VAR odasında M.Çulcu nün oturması ile B.Gezer in oturması arasında bile fark var.

cuma arslan
cuma arslan - 1 yıl Önce

Varda dogrular ortaya cıkıyorsa dogru pozüsyon uygulansın varda yanlış uygulanmacaksa varın anlamı ne? Yine hakemler kafasına göre hareket edecekse ozaman vae kalksın

SIRADAKİ HABER