Okan Buruk'tan flaş transfer sözleri!

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, MOL Fehervar maçı sonrası açıklama yaptı.

Okan Buruk'tan flaş transfer sözleri!

Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, MOL Fehervar'a karşı 1-0 kaybedilen hazırlık maçı sonrası konuştu.

"YORGUNUZ, BİR SONRAKİ MAÇA DAHA İYİ ÇIKACAĞIZ"

Buruk, "Adı üstünde hazırlık dönemi. Bugün de milli takımdan dönen isimlere yer verdik. İki maçtır, yorgun olarak çıkıyoruz maçlara. Günde çift idman yapıyoruz çünkü. Ama bir sonraki maça daha iyi çıkacağız. Şunu söylemek istiyorum, biz üstümüzde taşıdığımız formayla her maça kazanmak için çıkıyoruz." ifadelerini kullandı.

"BİRÇOK TRANSFER GEREKİYOR, BU HAFTA HIZLANMAMIZ LAZIM"

Transfer çalışmalarına da değinen genç teknik adam, "Orta sahaya transfer yaptık, Sergio geldi, bir transfer daha yapacağız. Ön bölgeye de transfer yapacağız belki. Görüşmeler sürüyor. Birçok bölgeye transfer yapmamız gerekiyor, kadromuz güçlü hale gelecek. Geçen seneden gelen eksikleri görüyoruz, bunları düzelteceğiz. Bu hafta hızlanmamız gerekiyor. Sergio geldi, onu hazırlamaya çalışıyoruz. Bir takımda antrenman yapan birisinin gelmesi bizim için daha iyi. Birçok mevkiide eksiğimiz var, çalışma yapıyoruz." dedi.

"BUNDAN SONRAKİ MAÇLAR BİZİM İÇİN FARKLI OLACAK"

Basın mensuplarına konuşan Okan Buruk, "Yüzde yüz hazır değiliz. Bunları ölçü olarak almıyoruz ama Galatasaray formasıyla çıktığımız her maçı kazanmak istiyoruz. Mutsuzuz, bunu da oyuncularıma aktaracağım. Onlar da mutsuz, bunu da iyi bir şekilde nereye getirebiliriz... Bundan sonraki maçlar bizim için farklı olacak." diye konuştu.

"YİNE ORTA SAHAYA OYUNCU ALMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Açıklamalarına devam eden sarı-kırmızılı teknik adam, "Sergio Oliveira geldi, orta sahaya önemli bir destek verecektir. Eksik bölgelerden biriydi. Yine o bölgeye oyuncu almaya çalışıyoruz. İnşallah en kısa süre kampa katabilirsek... Yönetim de her şeyiyle görüşmeleri sürdürüyor. Biz de bir yandan hem eksikleri söylüyoruz, hem de takımı en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

"35 OYUNCUYLA BİRLİKTEYİM, EN KISA ZAMANDA ASIL KADROYU BELİRLEYECEĞİZ"

"Galatasaray'ı hak ettiği yere getireceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın." diyen Buruk, "Çünkü her şey, karışmaya, karıştırılmaya hazır. Maç sonuçları da bu anlamda insaların gözünde değerlendirilebilir ama biz her şeyi görüyoruz. Biz de zorlanıyoruz. 35 oyuncuyla birlikteyim, altyapından oyuncular var, antrenman olarak da zorlandığımız anlar var. En kısa zamanda asıl kadromuzu belirleyip bu anlamda daha iyi bir şekilde çalışmaya başlayacağız." sözlerini kullandı.

Okan Buruk, son olarak, "Birçok bölgede ihtiyaç var, transfer yapacağız. Marcao ayrıldı, oraya transfer yapacağız, orta sahaya, ön bölgeye transfer yapacağız. Bu anlamda çaba sarf ediyoruz." yorumunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2022, 01:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER