Olay iddia: Avrupa devi, Okan Buruk ile ilgileniyor!

Bu sezon takım halinde sergilediği başarılı performansla birçok oyuncusu Avrupa devlerinin gündemine gelen Galatasaray'da teknik direktör Okan Buruk için de dikkat çekici bir iddia gündeme geldi. Avrupa'nın dev kulübü, yeni sezonda Okan Buruk'u takımın başına getirmeyi düşünüyor.

Olay iddia: Avrupa devi, Okan Buruk ile ilgileniyor!

Galatasaray'ın İtalya geçmişi olan oyuncuları transfer etmesi dikkat çekerken bu oyuncuların tekrar İtalya Serie A'ya dönüşlerine ilişkin de birçok söylenti gündeme gelmiş durumda.

BAŞARININ ARKASINDAKİ İSİM...

InterLive, bu isimlere yönelik ilginin sadece Inter ile sınırlı kalmadığını ve tüm Avrupa'nın dikkatini çeken bu isimlerin arkasındaki ismi öne çıkarıyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un tüm bu isimlerin fark yaratan performansında ana etken olduğu belirtilmekte.

INTER İDDİASI

InterLive, Simone Inzaghi ile yollarını ayırması beklenen Inter'de yeni sezon için Okan Buruk isminin gündeme geldiğini belirtiyor.

ASIL NEDEN...

Okan Buruk'un isminin öne çıkmasında Galatasaray'ın Süper Lig'deki liderliği gösterilmemekte. Inter'in başarılı çalıştırıcının kurduğu oyuncu ilişkilerini öne çıkardığı aktarılmakta.

Özellikle Icardi gibi yıldızların yaptığı açıklamalarda Okan Buruk hakkında övgü dolu ifadeler kullanmaları İtalyan ekibinin ilgisini buraya çevirmiş durumda.

JAVIER ZANETTI'NİN GÖZDESİ

Okan Buruk, futbolculuk döneminde 2001-04 arasında Inter forması giymişti. O dönemde Javier Zanetti ile takım arkadaşıydı.

Javier Zanetti, şimdilerde Inter yönetiminin en büyük pay sahibi isimlerinden biri konumunda. Başkanvekili olarak görev yapan Arjantinli futbol adamının Okan Buruk ile çok iyi bir ilişkisi olduğu ve mükemmel dostluğun halen devam ettiği belirtiliyor. Simone Inzaghi ile işlerin iyi gidiyor olmaması nedeniyle Zanetti'nin Okan Buruk ismini öne çıkardığı ve bu yönde bir öneri sunacağı belirtiliyor. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2023, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER