Olay penaltı kararındaki VAR konuşmaları ortaya çıktı!

Türkiye'nin gündemine oturan Galatasaray - Konyaspor maçının 88. dakikasındaki "penaltı" kararı ile ilgili Sporx.com, orta hakem Hüseyin Göçek ile VAR Halis Özkahya arasındaki diyaloğlara ulaştı.

Olay penaltı kararındaki VAR konuşmaları ortaya çıktı!

IFAB (Uluslar arası Futbol Birliği Kurulu) kurallarına göre VAR diyaloğlarını açıklama yetkisi bulunmayan MHK, daha önce bir kez "DEMO" yayını gerçekleştirdi. MHK'nın gerçekleştirdiği "demo" yayının bir benzeri de Hollanda Ligi'nde oynanan Ajax - Feyenoord maçında yapıldı ve bu maçta yayınlanan diyaloğlar resmi kayıtlar olarak değerlendirilmedi. Peki Türkiye'nin gündemine oturan Galatasaray - Konyaspor maçının 88. dakikasında Hüseyin Göçek ile VAR Halis Özkahya arasında nasıl bir diyalog geçti. Sporx.com, Türkiye'nin merakla beklediği o diyalogları açıklıyor.

Maçın 88. dakikasında Serdar Aziz ile Skubic arasında yaşanan pozisyondan sonra penaltı noktasını gösteren Hüseyin Göçek, daha sonra VAR Halis Özkahya ile telsiz aracılığı ile görüştü;


Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya arasındaki bu diyaloğların ardından VAR hakemi Halis Özkahya'nın penaltı kararını veren Hüseyin Göçek'i VAR'a davet etmediğini de ortaya çıkmış oldu. (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 02:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan TİRYAKİ
Hasan TİRYAKİ - 1 yıl Önce

Neresi ile bakmış

Balta
Balta - 1 yıl Önce

Tff şampiyon olarak başakşehir fk.istiyor

Cim bom aşığı
Cim bom aşığı - 1 yıl Önce

Anlaşılan o ki Var'ın başında olanlar orada pişpirik oynuyorlar pozisyonu göremiyor lar Allah belâlarını versin satılmış hainler

SIRADAKİ HABER