Önder Özen'den Galatasaray'a transfer tavsiyesi!

beIN Sports yorumcusu Önder Özen, Trabzonspor ile Galatasaray'ın 1-1 berabere kaldığı maçı değerlendirdi.

Önder Özen'den Galatasaray'a transfer tavsiyesi!

Önder Özen'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

ÜSTÜN OLDUĞUNU GÖRDÜK

Galatasaray'ın 18. maçında fizik olarak rakibiyle eşit ve dönem dönem üstün olduğunu gördük. Fatih hocanın oyunu ve skoru beğendiğini düşünmüyorum. Ama gayret!

OYUN TARİFİ VE TEKNİK...

Galatasaray'ın içinde konuşan herkes, 'Galatasaray, Galatasaray gibi oynamalı' diyor. Oyun tarifi veya teknik konuşulmadı. Hala da öyle. Bütün Galatasaraylılar'ın beklediği şey ortada.

KİMSE 3 PUAN YAZMAZ

Galatasaray oynadığı her maçta fizik olarak rakibinin altında kaldı. Ligde hiçbir ekip kağıt üstünde Trabzonspor deplasmanında 3 puan yazmaz.

KALİTE VE PLAN GEREK

Gayretle gol üretmek birbiriyle ilişkili değil. Gayretinizle rakibinizi durdurmak, savunma yapmak mümkün. Ama gayretle pozisyon veya gol olmaz. Gayret gerekli ama yeterli değil. Üretken bir oyun için kalite ve plan gerekiyor.

BU MAÇ KIRILMA OLABİLİR

Babel, Falcao ve Andone gibi hücum silahlarının olmadığı yerde bu üretkensizlik anlaşılabilir. Fatih hocaya katılıyorum. Bu kırılma olabilir. Ömer Bayram, Adem Büyük rekabetin içine girecek. Andone ve Falcao gelse bile Adem bu rekabetin içinde. Nagatomo hissetmiş rakibin geldiğini.

GALATASARAY SORUNLARINI ÇÖZER

Hoca, 'Ocak ayında çözeriz' mesajını veriyor. Bu bir metod. 110 küsür gol atmış Manchester City gidip forvet veya oyun kurucu almadı. Gidip iki tane oyun geliştirici aldı. Daha zengin hücum setleri, Ocak ayındaki transferler ve sakat oyuncuların dönüşü... Bana göre Galatasaray sorunları böyle çözer.

LİGİN FAVORİSİ GALATASARAY

Galatasaray önündeki 5 maçı kazanırsa lider olur. Kimse maç başı 2.3 puana gelemedi. Galatasaray 18 maçta 15 gol attı. 8. sırada yer alıyor. Bu kadar az gol katıp yarışın içindeyse ligin hala favorisi Galatasaray'dır.

ÇABUK BİR STOPER BULMALI

İlk defa ciddi bir gayret. Trabzonspor'a karşı pek pozisyon bulmadan geri döndü. Bu hesapları yaptıran o. Fatih Terim, 2014'te Futbol Direktörü iken Gérard Houllier'i davet etmişti. O gün Gérard Houllier risk alın dedi. Dengeyi kaybetmeyin, dedi. Bugün Galatasaray risk aldı ama dengeyi kaybetti. Galatasaray çabuk bir stopere gidebilir ama bunu bulmalı da.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER