Önder Özen, derbi öncesi o isme dikkat çekti; "Galatasaray'ın termik santrali gibi..."

Süper Lig'in altıncı haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda Cumartesi günü karşı karşıya gelecek.

Önder Özen, derbi öncesi o isme dikkat çekti; "Galatasaray'ın termik santrali gibi..."

beIN Sports yorumcusu Önder Özen, derbi öncesinde Galatasaray'ı analiz etti.

Önder Özen'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"MARIANO, GALATASARAY'IN TERMİK SANTRALİ GİBİ"

"Galatasaray çok kusursuz uygulanan geriden oyun kurma planına sahip değil ama Muslera gibi deneyimli bir kaleciye sahip. Ne zaman çabuk başlayacak, ne zaman bekleyecek, çok iyi biliyor. Marcao'yu savunmacı olarak çok beğenmiyorum ama oyun kurma konusunda takıma çok katkı sağlıyor. Bu bir avantaj. Mariano için 'Sezona harika başladı' diyemem ama saha boşaltmak konusunda özel bir oyuncu. Galatasaray'ın termik santrali gibi."

"NZONZI OYUNUN MERKEZİNDE GÜÇLÜ BİR FAKTÖR"

"Nzonzi son maçta en fazla topla buluşan oyuncu. Oyunun merkezinde güçlü bir aktör. Belhanda problem çözme becerisi gelişmiş bir futbolcu. Babel'in birebirleri artı özellik tıpkı Feghouli gibi. Falcao'yu konuşmaya gerek yok."

"F.BAHÇE'NİN TRABZONSPOR'DAN YEDİĞİ GOLÜ GALATASARAY ÇALIŞACAKTIR

"Çok basit bazı kopyalar var. Fenerbahçe'nin içeride Trabzonspor'a yediği golü Galatasaray çalışacaktır. Fenerbahçe'nin baskısının bir saniye gecikmesi bile geride zaaflara yol açıyor. Galatasaray'a karşı plan dahilinde baskı yapan takımlar başarılı olabiliyor. Fenerbahçe, Marcao tarafını kapatır ve topu Luyindama'nın kullanmasını sağlarsa, Galatasaray alan boşaltmakta zorlanabilir. Çünkü kendine güveni yüksek olan Luyindama zaman zaman hatalar yapabiliyor."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER