"Onlar sahadayken bence Galatasaray, Moskova'dan..."

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Uğur Meleke spor gündemine dair Hürriyet Futbol Konseyi'nde değerlendirmelerde bulundu.

"Onlar sahadayken bence Galatasaray, Moskova'dan..."

Meleke'nin değerlendirmelerinden öne çıkanlar şöyle:

BİR KASIT YOK ANCAK ORTADA BiR SKANDAL VAR!

Yüz yıldır binlerce hakem hatası yapıldı, binlercesi daha yapılacak. 5 yıl önce Almanya’da auta giden topa gol verdi hakem! Göçek yanlış bir karar verdi, ben hayatım boyunca hakem hatalarında kasıt aramadım, bugün de aramam. Ancak Özkahya’nın TV’den pozisyonu defalarca seyredip, Göçek’e “Monitöre git” tavsiyesi vermemesini anlamak güç. Bu bir skandal. VAR’ın namusunu tartışmaya açan bir skandal. Kamuoyunun VAR’a inancını zedeleyen bir skandal. Sadece Galatasaraylılar değil, bence VAR’a inanan tüm sporseverler bir hayal kırıklığı yaşıyorlar şu anda.

DERBİLER BU SEZON YARIŞI ETKİLEMEYEBİLİR

Bu sene Beşiktaş-G.Saray-F. Bahçe arasındaki derbilerin hiçbiri yarışı etkileyemeyebilir; çünkü yarışa bile giremiyorlar şu anda! Ama Türkiye’yi umarım Şubat’ta da Avrupa’da temsil etmeye devam edecek iki temsilcimiz arasında zevkli bir maç bekliyorum ben. Nihat Kahveci, Türk futboluna kendini bir G.Saray golüyle tanıtmıştı, sıra Güven’de olabilir. Bülent Korkmaz bir Rapid maçıyla muhteşem serüveninin startını tescillemişti, sıra Ozan’da belki de! Genç Türklerin derbisi olacak bence.

HER TÜRLÜ SONUCA AÇIK BİR SEZON OLACAKTIR

Lig tarihinde İstanbul’un 3 büyüğünün üçünün birden ilk 3’ün dışında kaldığı sezon yok. Hepsinin ilk 2’nin dışında kaldığı tek bir sezon var (80-81)... Bu sezonun ezber bozabilecek, farklı bir zirve tablosu yaratabilecek bir havası olduğu ortada. Başakşehir ve Kasımpaşa da dahil, şampiyonluk hayali kuran her takımın iştahını kabartacak bir sezon bu. 6. şampiyon da çıkabilir; İstanbullu 3 büyükler, ilk üçün dışında da kalabilir. Her şeye açık bu sezon.

GALATASARAY, PUAN ALABİLECEK GÜCE SAHİP

Galatasaray için sezonun en önemli maçı. Ligdeki ağır cezalar, ilk yarının sonuna kadar bellerini bükecek ama Moskova’da çok daha geniş bir kadroyla sahada olacaklar. Lokomotiv, iki haftada 5 puan kaybıyla bir anda şampiyonluk yarışından koptu ve umarım Galatsaray da oradan en az beraberlik çıkararak Moskova ekibini Avrupa’dan saf dışı edecek. Fernando muhteşem bir dönüş yaptı, Rodrigues de futbolu özlemiş olmalı. Onlar sahadayken bence Galatasaray oradan puan çıkaracak güçte. (Hürriyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER