"Onyekuru işini anlamadım, bir tuhaflık var"

Sabah Gazetesi yazarlarından Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Gaziantep'i deplasmanda 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi yorumladı.

"Onyekuru işini anlamadım, bir tuhaflık var"

Dilmen'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"ONYEKURU HEP DENİYOR"

Derbilerden önce 3'er puanları alıyorsun. Çok ciddi pozisyon alarak bunu yapıyorsun. Konsantrasyon son derece yüksek. Malatya'da da, Gaziantep'te de oynanan maçlar serttir taktik anlamında. Gaziantep teknik direktör değiştirince hafif çözüldü aslında ama 7 günde çok önemli 2 galibiyet. Ben süratli oyuncuyum, benim Oğuz'a, Sergen, Alex tarzı oyunculara ihtiyacım var. Onyekuru hep deniyor. Babel, yüzde yüz olmasa da tek sprint atabilecek oyuncuydu. Arda, Belhanda, Emre'ler atmaz. Hoca da aldı Onyekuru'yu. Fatih hoca, 'Şut atamıyoruz, kenara gidemiyoruz, bari deneyelim dedi'  Diğer antrenör de 'Çok güzel ofsayt taktiği yapıyorsunuz' dedi. Aslında 'Aman yapmayın, adamlar 3 gol attı, sayılmadı' diyecekti. 

"ONYEKURU MÜTHİŞ OYNUYOR, NİYE ALMIYORLAR"

Onyekuru işi ne iş, anlamadım. 3 kere gidiyor, geliyor, niye almıyorlar? Müthiş de oynuyor. Monaco'da bir tuhaflık var ya da Everton'da var. Bu tip forvet oyuncularının gol vuruşları 20-21 yaşında iyi olmaz, gol atmaya başladıkça iyileşir. Onyekuru'yu getir Beşiktaş'a, getir Fenerbahçe'ye, zorlanabilir. Onyekuru topla gider ama dar alanda değil, geniş alanda. Önde top tutamıyorsanız, Onyekuru gibi oyunculara ihtiyacınız var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER