Organize kötülüğün profesyonelleşmiş halinde 19.05 detayı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e verilen 4 maç men cezasının 19.05'te açıklanması tartışma yarattı.

Organize kötülüğün profesyonelleşmiş halinde 19.05 detayı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e 4 maç men cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu kararı, Galatasaray'ın kuruluş yılına denk gelen saat 19.05'te açıklanması tartışmaları alevlendirdi.

Bu kararla birlikte Terim, Fenerbahçe derbisinde saha kenarında takımın başında olamayacak. Ceza ile birlikte Fatih Terim, takımının soyunma odasına da giremeyecek.

Fatih Terim Süper Lig’in 3. haftasında oynanan Kayserispor maçının ardından “Galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışılıyor gibi bir ortam yaratıldı. Örgütlü organize işler ama amatör demiştim. Bu sene profesyonelce işler var. Bunu bu maç için söylemiyorum. Galatasaray camiasına tekrar, erkenden söylüyorum, bir bütün olarak durabilmeliyiz. Ben bunu zaman zaman hatırlatıyorum. Geçen sene kullandığım amatör kısmına demek alınmışlar.İki maç puan kaybettik, kimse yabancı konusunu gündeme getirmedi. Şimdi kazandık, yine yabancı konusu konuşulur” ifadelerini kullanmıştı.

Terim'in PFDK'ya sevk edilmesinin ardından uzmanlar, Terim para cezası ya da 1 maçlık ceza verilmesi gerektiğini söylemişti.

Kararın ardından Fatih Terim'in kızı Merve Terim'den dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Merve Terim paylaşımında, "Cezanın 19.05 olması da tesadüf değil sanırım. Organize kötülüğün profesyonelleşmiş hali dediği tam da bu" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER