Ozan Kabak için talih kuşu! Alman devi devreye girdi...

Bundesliga lideri, sözleşmesinde ‘7.5 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesi bulunan 18’lik yetenekle ilgili karar aşamasında. Sarı-siyahlılar, yeni yılın ilk günlerinde transferi bitirebilir.

Ozan Kabak için talih kuşu! Alman devi devreye girdi...

Altyapısından çıktığı Galatasaray'da ilk devrede gösterdiği performansla yıldızlaşan Ozan Kabak için çok ciddi bir alıcı kapıda.

Bundesliga'da sezonun ilk yarısını zirvede kapatan ve kulüp geleneği olarak genç oyunculara büyük yatırım yapan Borussia Dortmund, Ozan için karar aşamasına geldi.

Edinilen bilgilere göre genç yeteneği, altyapı döneminden bu yana yakından takip eden Dortmund, yatırım amacıyla sözleşmedeki ‘özel madde'yi kullanacak.

ALMANLAR ENDİŞE YARATTI

Ozan Kabak'ın kontratında ‘7.5 milyon Euro'ya serbest kalır' maddesi bulunuyor. Söz konusu madde kapsamında belirtilen rakamı veren kulüp, oyuncuyla da anlaşırsa Galatasaray'ın söz hakkı bulunmuyor.

Bu nedenle Borussia Dortmund'un ilgisi sarı-kırmızılıları oldukça endişelendiriyor.

İleride çok daha yüksek rakamlara satılabilecek bir oyuncuyu elden kaçırmak istemeyen Cimbom, Ozan Kabak'ın sözleşmesini yenilemek için çalışmalarına hız verdi.

YENİ KONTRATA YENİ MADDE

Galatasaray yönetimi, Fatih Terim'in tatilden dönmesiyle özellikle Ozan Kabak meselesine eğilecek.

Oyuncunun menajerlerinin yeni kontrat için süre istediğini önceki gün yayımlanan açıklama ile belirten sarı-kırmızılı kurmaylar, olası bir satış halinde kendilerinin eleştirileceğini düşünüyor.

Bu nedenle Ozan'ın kontratının 2023'e kadar uzatılması ve sözleşmesindeki özel maddenin de kaldırılması ya da daha kabul edilebilir bir rakama çekilmesine öncelik verilecek. (Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 01:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER