Ozan Kabak İtalya'da manşet oldu! "Kim geliyor? Ozan Kabak"

La Gazzetta dello Sport'un Roma transfer raporu, "Kim geliyor? Ozan Kabak" manşetiyle tam sayfa yayınlandı.

Ozan Kabak İtalya'da manşet oldu! "Kim geliyor? Ozan Kabak"

La Gazzetta dello Sport'ta Roma'nın transfer raporu yayınlanırken, Ozan Kabak da önemli bir yer tuttu.

"Roma, Ozan Kabak için açık artırmada." başlığıyla verilen raporda, "Roma, Galatasaray'ın 18 yaşındaki stoperini uzun süredir izliyor. Roma'nın bu transferdeki asıl problemi, Kabak'ın bir tür açık artırmaya çıkmış olması. Çünkü, Stuttgart, Dortmund, Watford ve Manchester United gibi kulüpler onu istiyor." denildi.

"KİM GELİYOR: OZAN KABAK"

Haberin fotoğrafında ise "Kim geliyor?" denilerek Ozan Kabak'a yer verildi.

Ozan Kabak'ın profil tanıtımında ise, "Çok hızlı bir stoper. Henüz 19 yaşına bile gelmeden Galatasaray'ın stoperi oldu. Bu sezon 16'sı 90 dakika olmak üzere 17 maçta forma giydi. Bunların 4 tanesi Şampiyonlar Ligi maçıydı. Ozan Kabak, ayrıca Türk milli takımının alt yaş seviyelerinde kendini ispat etti. Avrupa U17 şampiyonası'nda yarı final oynayan takımın üyesiydi." ifadelerine yer verildi.

FATİH TERİM: "OZAN'IN GİTME ZAMANI DEVRE ARASI DEĞİL"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı kırmızılı takımdan ayrılacağı ileri sürülen genç stoper Ozan Kabak'la ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Fatih Terim, "Ozan'ın gitme zamanı devre arası değil" diyerek, genç futbolcunun takımda kalacağını açıkladı.

İşte Fatih Terim'in sözleri:

"Galatasaray Akademisi'nin, Galatasaray için ne kadar önemli olduğunu burada bulunduğum hatta bulunmadığım her zaman dile getirdim. Galatasaray Akademisi bizim için, Galatasaray için son derece önemlidir. Biz bu ülkede yetişmiş her evladımıza emek ve fırsat veriyoruz. Doğal olarak Galatasaraylılar olarak da önce Galatasaray'a hizmet vermelerini istiyoruz. Elbette çalışmalarının ve yeteneklerinin karşılığını alacaklar. Biz Galatasaray olarak başka ülkelere gitmelerine izin vereceğimiz zamanlar da gelecek ancak o gün bugün değil bence. Ozan'ın heyecanını ve hevesini anlıyorum. Hepimiz genç olduk. Hepimiz gitmek isteriz. Avrupa büyük bir heyecan. Bunları anlayabiliyorum. Ancak Ozan'ın gitme zamanı bugün değil yani devre arası değil." (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 02:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER