Ozan Kabak'tan Galatasaray açıklaması!

Önce Galatasaray formasını sırtına geçirip Şampiyonlar Ligi’nde oynayan, ardından rekor bedelle Bundesliga’da Stuttgart’a giden 18 yaşındaki genç yıldız Ozan Kabak önemli açıklamalar yaptı. Milli futbolcu, Galatasaray'dan ayrılmasını ve hayallerini açıkladı.

Ozan Kabak'tan Galatasaray açıklaması!

Ozan Kabak'tan Galatasaray'a mesaj var! 18 yaşında Galatasaray formasıyla gösterdiği performans ile dünya devlerini peşine taktı. Devre arası transfer döneminde 11 milyon Euro karşılığında Bundesliga’nın Stuttgart takımının yolunu tuttu. Almanya’da kısa sürede gösterdiği performans ona A Milli Takım’ın kapılarını sonuna kadar açtı. Bundesliga’da kısa sürede gösterdiği performans ile fırtınalar estiren Ozan Kabak konuştu.

İşte Ozan Kabak'ın açıklamalarının bir bölümü:

"HİÇBİR ZAMAN TRANSFER HESAPLARI YAPMADIM"

“Transferimde kariyerimden önce bana emek veren, beni yetiştiren kulübümün menfaatlerini düşündüm. Görevim sahada benden bekleneni vermekti, ben de sadece bunu yapmak için çalıştım. Kafamı hiçbir zaman transfer hesapları yapmakla doldurmadım.”

"TRANSFERİMDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER"

“Transferimin değerlendirmesini yapmak yöneticilerimizin ve menajerimin göreviydi. Olması gerektiği gibi de oldu. Başta Fatih Terim olmak üzere üzerimde emeği olan herkese minnettarım. Ben Galatasaray’ın yetiştirdiği bir futbolcuyum. Florya’ya geldiğim ilk günden itibaren her gün kendimi geliştirecek fırsatlarım oldu. Fatih Terim hayatımı değiştiren, hayatıma yön veren en önemli insanlardan biri. Temas ettiği herkes için aynı şeyin geçerli olduğunu düşünüyorum. Ben de o şansa erişenlerden biriyim. Onun tavsiyeleri benim için çok değerliydi. Kariyer planlamam ve kişisel gelişimim konusunda alanının en başarılı profesyonellerinden biri olarak gördüğüm Fazıl Özdemir’den destek alıyorum.”

"ELBETTE BİR ŞÜPHEM YOK, 
GÖNLÜM G.SARAY'DAN YANA"

“Galatasaray maçlarını kaçırmıyorum. Maçlarımız bazen çakışsa da sonradan izlemeye çalışıyorum. Dışarıdan izlemek çok daha heyecanlı. Aradaki puan farkı fazla görünebilir ama kapanmayacak gibi değil. Eski takım arkadaşlarımın şampiyonluk için ellerinden gelen ne varsa yapacağından şüphem yok. Hele ki takımın başında Fatih Hoca varsa! Galatasaray son ana kadar şampiyonluk kovalayacaktır. Tabii ki gönlüm, kendimi evladı saydığım Galatasaray’dan yana! Benim ise amacım dünyanın en büyük takımlarının hayalini kurmak yerine önce dünyanın en iyi futbolcuları arasına girmek. Bu daha doğru bir yol. O zaman hayali hedeflerle değil, gerçeklerle yürürsünüz.

"HAYALİM MİLLİ ŞAMPİYONLUKLAR"

''Galatasaray'da oynamak, ardından Stuttgart'a transfer olmak ve şimdi de A Milli Takım’a seçilmek, gerçekten çok gurur verici. Ay-Yıldızlı formayla şampiyonluklar hayal ediyorum. Kulüp seviyesinde lig ve takım hayalleri kurmuyorum”

"BECK VE GOMEZ YARDIMCI OLUYOR"

“Andreas Beck ve Mario Gomez biraz olsun Türkçe biliyorlar. Beck’in Türkçesi daha iyi ama... İkisi de bana çok yardımcı oluyor. Sadece onlarla değil, bütün takım arkadaşlarımla aram çok iyi. Hepsi iyi insanlar ve son derece profesyonel futbolcular. Her konuda bana yardımcı oluyorlar.” (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 02:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER