''Ozan Kabak transferi, 3 aylık bir transfer değil!''

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Ozan Kabak'ın Galatasaray'dan Stuttgart'a transferi ile ilgili yorumlarda bulundu.

''Ozan Kabak transferi, 3 aylık bir transfer değil!''

Spor yazarı ve yorumcusu MehmetDemirkol, beIN Manşet programında sporun gündemini değerlendirdi.

İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları;

OZAN KABAK'IN STUTTGART'A TRANSFERİ

Ozan Kabak transferi bizde olmayan bir şey. Bize özel bir transfer. Ne zaman ki böyle bir transferi doğal olarak görürsek o zaman işi çözmüş olacağız. Ozan, 3 aylık performansıyla Stuttgart’a transfer olmadı. 3 aylık performansı elbette transferine katkı sağladı. 50 kez milli oldu ve 13 gol attı. Dünya Kupası’nda oynadı. Bu oyuncular, zaten dünyanın radarında. Biz çok az yaptığımız bir şeyi yaptık. Oyuncuyu, bir jenerasyonu parlattı ve yükseltti. 2000 jenerasyonu gelecek diye konuşuluyordu. Bizler bu jenerasyonu izlemiyor olabiliriz. Ama Alman ve İngilizler izliyor. Fatih Terim'i de tebrik etmek lazım.

"OZAN KABAK'I ÜRETİM HATASI OLARAK YETİŞTİRDİK"

Ozan Kabak, Stuttgart’ta Pavard gibi bir gelişim sağlasın istiyorlar. Böylece daha da iyi bir fiyata satabilecekler. Ozan Kabak’ı üretim hatası olarak yetiştirdik. Daha önce de yetişti böyle oyuncular. Galatasaray, kendi yetiştirdiği oyuncuya maaş artışı yapamıyor. Çünkü hesaplar kontrol altında. Doğru planlama yapamazsan oyuncuları elinde tutamayacaksın. Artıdan eksiye tam ortada bir denge sağlayabilmen lazım. Oyuncularına 30 bin Euro’dan fazla maaş veremeyecek duruma gelebilirsin.

İNGİLTERE OLMAK İSTERKEN ROMANYA OLABİLİRİZ"

"Biz İngiltere olmak istiyorken, Romanya olabiliriz. Halbuki bizim işi Portekiz çizgisinde süreklilik anlamında tutmak gerekiyor. Fatih Hoca, ”Zamanı değil” demişti. Ozan’a, ”İyi futbolcusun. İyi paralar kazanacaksın. 1-2 sezon bekle bak burada biraz  daha güçlen, kendine gel. Sonra gidersin” diyebilecek durumda olmalıyız. O, 12 milyon Euro’yu 40 milyon Euro’ya getireceğiz diyebilecek durumda olman lazım. Elin güçlü olmalı. Senin kapını çalan adam, 11-12 milyon Euro’yu masaya koyduğu zaman hiçbir şey yapamayacağını biliyor. Dengeyi oturtabilmemiz lazım. Ne İngiltere olabiliriz, ne de Romanya olalım."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 01:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER