Ozan Kabak transferinin perde arkası ortaya çıktı! Menajeri uzlaşamayınca...

Galatasaray'da takımda kalması beklenirken sürpriz bir şekilde Alman temsilcisi Stuttgart'a transfer olan Ozan Kabak'ın gidişinin perde arkası aralandı.

Ozan Kabak transferinin perde arkası ortaya çıktı! Menajeri uzlaşamayınca...

İşte tüm detaylar...

Transferde hareketli saatler geçiren Galatasaray'da Garry Rodrigues'in ardından son ayrılan isim Ozan Kabak oldu. 

Genç oyuncu, teknik direktör Fatih Terim'le yaptığı görüşmenin ardından takımda sezon sonuna kadar kalmayı kabul etmişti ancak sürpriz bir şekilde dün Alman ekibi Stuttgart'ın yolunu tuttu. 

11 milyon Euro gibi ciddi bir rakamla Almanya yolunu tutan 18 yaşındaki futbolcunun transferinin perde arkasında yaşananlar ise ortaya çıktı.

EN YÜKSEK TEKLİFİ STUTTGART VERDİ

Habertürk Spor'dan Erhan Kaan Adıgüzel'in haberine göre yönetim, herkesin bildiği gibi Ozan Kabak'ın mevcut sözleşmesinde bulunan "7.5 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesini kaldırıp yeni kontrat yapmak istiyordu. Ancak Ozan'ın menajeri ile yürütülen görüşmeler oldukça ağır ilerliyordu. 

Avrupa'nın birçok kulübü Ozan'ın 7.5 milyon Euro'luk serbest kalma maddesini kullanmak için genç oyuncu ve menajeri ile temas kurarken Sarı-Kırmızılılar'a bu şarta bağlı kalmaksızın 11 milyon Euro teklif yapan Stuttgart'ın teklifi de yönetimin masasındaydı.

MENAJERİ UZLAŞMAYA YANAŞMAYINCA...

Menajerinin uzlaşmaz tavrı sonrası, Ozan'ın kalsa bile sezon sonunda 7.5 milyon Euro'ya serbest kalma ihtimalini göz önünde bulunduran yönetim, Stuttgart'ın teklifini kabul ederek transferi onayladı.  Yani başkan Cengiz ve kurmayları, 3.5 milyon Euro daha az kâr ihtimalini de düşünerek transfere karar verdi. 

Ozan da Stuttgart'a giderek kulübünü 11 milyon Euro kâra geçirdi. (Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 05:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER