"Ozan'ı 11 milyona almışlar, iyi oynadığında değeri..."

Habertürk TV'de Emin Çağlar'ın moderatörlüğünde yayınlanan Spor Saati adlı programda Galatasaray ve Milli Takım'ın eski futbolcusu Hamit Altıntop spor gündemini değerlendirdi.

"Ozan'ı 11 milyona almışlar, iyi oynadığında değeri..."

Hamit Altıntop'ın Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde:

"OZAN EN DOĞRUSUNU YAPTI"

Ozan Kabak'ın Stuttgart'a transferini değerlendiren Altıntop şunları söyledi:

"Kesinlikle doğru yaptı. Fatih hocanın Ozan'a değer verdiği ortada. Kulübünü de ister istemez düşünmek zorundaydı, 'Zamanı değil'i de o yüzden söylemiştir. Fatih hoca bir spor adamı olarak Ozan'ın gitmesine yeni bir futbol, dil, kültür öğrenmesine karşı değildir. Ozan öyle bir yaşta gitti ki çok çabuk öğrenecektir. İnanıyorum ki Ozan sakatlıklardan korunursa o kişiliğiyle, fizik gücüyle çok çok önemli futbolcu olabilir. Ozan'ın ilk yatırımının kendisinin çok futbolcu arasından biri olduğunu öğrenmesi gerekir. Dili altı ay, bir sene sonra öğrenir, bu çok önemli değil. Önemli olan saha içidir. Stuttgart kümede kalmaya çalışıyor, büyük zorluğu var ama zorluğu artıya çevirebilir. İnşallah doğru insanlarla tanışır, doğru insanlarla ilerler"

"Ortada bir Pavard örneği var. Ozan'da da o yeteneği, kaliteyi görüyorlar. Hırsı, isteği, iyi bir oyunla, iyi bir sistem ve taktik anlayışla uygulayabilirse kardeşimizin önü açık. Stuttgart genç bir ekibe sahip. Ozan'ı bu dönemde almaları bir riskti ama bu riskin avantajı da çok olabilir. Ozan inşallah iyi oynar, 11 milyona almışlar, iyi oynadığında değeri ne kadar olur? 5,5 yıllık imza attı, bu sene olmaz önümüzdeki sene olur. Öyle bakmak lazım. Çok büyük bir risk değil"

Galatasaray'da 5 aydır santrafor alınmaması üzerine konuşan Altıntop, "Burada yönetimle Fatih hoca aynı dili mi konuşuyor? Futbolcu böyle bir ortama gelmek istiyor mu? Fatih hocanın istediği oyuncunun maliyetleri nedir? Yönetim bu maliyetleri karşılayabiliyor mu? Türkiye Ligi az çok son senelerde takip edildi. Son iki sene kalite olarak, ortam olarak iyi bulunmadı. Ödemelerde aksamalar olduğu biliniyor. Böyle ortama oyuncu getirmek kolay değil" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY - BENFICA EŞLEŞMESİ

Galatasaray - Benfica eşleşmesini de değerlendiren Altıntop "Galatasaray içeride iyi bir gününde turu garantileyebilir diye düşünüyorum ama bu sezon o enerjileri yok. Belki bir tur atlarlar yarı final, final falan çok uzakta diye düşünüyorum" dedi. (Habertürk)
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER