PFDK'dan Galatasaray kararı! Transfer...

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray’ı futbol menajerleri ile çalışma talimatına aykırı hareket ettiği gerekçesiyle ihtarla cezalandırdı.

PFDK'dan Galatasaray kararı! Transfer...

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş ve Galatasaray’a futbol menajerleri ile çalışma talimatının 18/ç. maddesine aykırı eylemleri nedeniyle ihtar cezası verdi. Ayrıca, Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor, Medipol Başakşehir, İttifak Holding Konyaspor, Hes Kablo Kayserispor, Gaziantep FK, Fraport TAV Antalyaspor ve Çaykur Rizespor da aynı gerekçeyle ihtar cezası aldı.

PFDK tarafından alınan kararlar şöyle:

1- GALATASARAY A.Ş. hakkında, Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı'nın 18/b. maddesine aykırı eylemi nedeniyle sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

GALATASARAY A.Ş.'nin, Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı'nın 18/ç. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 22. maddesi uyarınca İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

GALATASARAY A.Ş.'nin, Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı'nın 11/3. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 22. maddesi uyarınca İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER