PSG maçı sonrası flaş yorum; "Terim, ona fazla güvenmesin!"

Sabah gazetesi köşe yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Paris Saint Germain ile oynadığı müsabakayı değerlendirdi.

PSG maçı sonrası flaş yorum; "Terim, ona fazla güvenmesin!"

"5'Lİ SAVUNMA AKILLICAYDI"

Fatih Terim'in sahaya sürdüğü 5'li savunma çok akıllıcaydı. Rakibi karşılarken Galatasaray savunması çoğalıyor, hücuma çıkarken Mariano, Nagatomo ikilisini hücum beki olarak kullanıyordu.

"DONK, LUYİNDAMA - MARCAO'YU TOPARLADI"

Terim'in Donk tercihi iki savruk stoper Luyindama-Marcao ikilisini biraz olsun toparladı. Donk, kritik pozisyonları önlerken topu da oyuna akıllı soktu. Ancak Nagatomo ve Mariano bir tek isabetli orta yapamadı.

"PSG MÜKEMMEL ANLAŞIYOR"

PSG tam bir ezber takımı. Mükemmel anlaşıyorlar, gözü kapalı pas alışverişinde bulunuyorlar. Özellikle G.Saray savunmasının arkasına attıkları uzun pasların şiddetini mükemmel ayarlıyorlardı.

"NZONZİ, SERI, FALCAO..."

İcardi'nin golüne kadar G.Saray takım oyununu, birlikte mücadele etmeyi başarıyla uyguladı. Nzonzi sakinliğiyle arkadaşlarına mükemmel servisler yaptı, Seri tekniğini ve çabukluğunu konuşturarak Galatasaray'ı hücuma çıkarmaya çalıştı. Falcao ayağındaki topları hep arkadaşlarına oynarken, ikili mücadelelerden hiç kaçmadı.

"FATİH TERİM BABEL'E GÜVENİYOR"

Fatih Terim, Babel'e fazla güveniyor ve arkasında duruyor. Ancak Babel, bu desteği son haftalarda hiç hak etmiyor. Egoist davranıyor, yanındaki arkadaşına pas vermeyi düşünmüyor, 'hep ben atayım' diyor.

"FALCAO'NUN VERDİĞİ MÜKEMMEL GOLLÜK PAS..."

Özellikle Falcao'nun verdiği mükemmel gollük pasını boştaki arkadaşı Belhanda'ya aktarmaması Galatasaray'ın beraberlik golünü engelledi. Taraftar da Falcao'nun paylaşımcılığını, Babel'in egoistliğini görünce hep bir ağızdan Hollandalı yıldıza tepki gösterdi.

"GALATASARAY'IN MARCAO İLE BAŞI AĞRIYACAK"

O Babel Brugge'deki maçta da golü kendi atmak uğruna yine bu kez Falcao'ya pas vermemişti. Terim'in 5'li savunmasını görünce artık Donk'tan vazgeçmemesi gerekiyor. Feghouli, Belhanda, Babel gerekirse kulübede beklemeli. Ancak G.Saray'ın Marcao ile başı çok ağrıyacak.

"POZİSYON ALMASINI BİLMİYOR"

Brezilyalı, pozisyon almasını bilmiyor, riskli oynuyor. PSG zaten favoriydi ama G.Saray güçlü bir oyunla karşılık verdi, sadece gol yollarında son vuruşları yapamadı.

"GALATASARAY BELKİ KAYBETTİ AMA..."

Galatasaray belki kaybetti ama sezon başından beri en kişilikli, en keyif veren oyununu sergiledi. Taraftarın da alkışları "böyle oynayın baş tacı edelim" şeklindeydi.

Levent Tüzemen / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER