Radamel Falcao'dan transfer açıklaması!

Monaco'dan yıllık 8.5 milyon euro maaş alan Radamel Falcao kariyerine ve geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Radamel Falcao'dan transfer açıklaması!

Galatasaray'ın transfer gündeminde olduğu iddia edilen Monaco'nun Kolombiyalı golcüsü 33 yaşındaki Radamel Falcao, Suudi Arabistan'dan gelen yıllık 7 milyon euro ve 2 yıllık sözleşme teklifini reddetti.

Monaco ile kariyerine devam etmek istediğini ifade eden Falcao, "Geleceğim Basra Körfezi'nde olmayacak. Monaco ile bir sözleşme var ve bu sözleşmeye sadık kalacağım. Hala en iyi seviyede oynayabileceğimi düşünüyorum. Fiziksel olarak iyi durumdayım ve rekabete hazırım" dedi.

Çin ve MLS'ten de bazı teklifler aldığı bilinen Falcao, "Çin benim için bir opsiyon değil, gündemimde değil, olmayacak" diyerek olası bir Çin defterini kapattı.

Monaco ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki Falcao, geçtiğimiz sezon başında 14 milyon euro olan yıllık maaşında indirime giderek maaşını 8.5 milyon euro seviyesine çekmişti.

Monaco'dan haftalık 187 bin euro maaş alan Falcao hakkında açıklamalarda bulunan teknik direktör Jardim de, "Falcao bizim için önemli bir futbolcu ve ona her zaman olduğu gibi inanıyoruz. Şu anda daha fazla rekabet edebilecek futbolculara ihtiyacımız var ve kulübün de bu yönde bir çalışması var. Benim tek isteğim var olan oyuncularımızı koruyarak, rekabet yaratabilecek transferlerin yapılması" dedi.

Öte yandan Radamel Falcao ile 1 yıl daha sözleşmesi olan ve Kolombiyalı yıldızı takımda tutmak isteyen Monaco da yeni sezon forma tanıtımında Falcao'yu kullandı.

UEFA ile yapılan anlaşmadan FFP anlaşmasından dolayı transfer politikasını öncelikli olarak bonservisi elinde olan ya da kiralık opsiyonu açık futbolcular üzerine kuran Galatasaray ve Fenerbahçe açısından yıllık maaşı 8.5 milyon euro seviyesinde olan Falcao hamlesi "en azından şimdilik" gerçeklikten oldukça uzak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER