Rizespor Başkanı canlı yayında açıkladı! ''Vedat Muriç konusunda en hayırlısı...''

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, golcü futbolcu Vedat Muriç’in geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rizespor Başkanı canlı yayında açıkladı! ''Vedat Muriç konusunda en hayırlısı...''

Kartal, Fenerbahçe’nin Galatasaray’dan daha iyi bir teklif sunduğunu ancak; transferin gerçeklemediğini söyledi. Kartal, “Vedat Muriç’in şu anki pozisyonda bizde kalmasında fayda var” diye konuştu. 

Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Hasan Kartal’ın açıklamaları şu şekilde:

"Vedat Muriç'in şu anki pozisyonda bizde kalmasında fayda var"

Biz Vedat'ın kalmasından yanaydık. Rizespor kendi kendini idare edebilen bir kulüp. Vedat'ın önünü kapatmanın da elbette anlamı yoktu. Maalesef transfer olmadı. Ondan sonra da açıklamasını yaptık. Vedat Muriç'in Galatasaray'ı istemesi doğaldır. Avrupa kupalarında oynamak istediği için Galatasaray’a sıcak olduğunu söylemiştir. Ama profesyonel bir futbolcudur, büyük takımların hepsine gidebilir diye düşünüyorum. Transfer olmadı. Her işte bir hayır var. Galatasaray ve Fenerbahçe ile anlaşamadık. Biz de forvet alamadık. Transferler istediğimiz şekilde olmadı. Vedat Muriç’in şu an bizde kalmasında fayda var.

"Fenerbahçe'nin Vedat Muriç için teklifi daha yüksekti"

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin önerdiği rakamları açıklamak istemiyorum. Parasal olarak Fenerbahçe’nin teklifi daha yüksekti. Galatasaray, 3 milyon 350 civarı bir para önerdi ve bir sonraki satıştan pay önerdi. Galatasaray, Rizespor’un beklentilerine yaklaşamadı.

"Abdurrahim Albayrak'ı çok fazla tanımıyorum"

Abdürrahim Albayrak benim dostum değil. Hemşehriyiz tabi. Kendisini çok fazla tanımıyorum. 1-2 kez karşılaştık.

"Transfer dönemi sürüyor, çok şey değişebilir"

Transfer dönemi devam ediyor. Tabi ki çok şey değişebilir. Okan Buruk hocamız gitmek istiyorum dedi ve gitti. Gitmesinin uygun olduğunu düşündük. Vedat da sevdiğimiz bir oyuncu. Ama şu an en hayırlısı bizde kalması.

"Galatasaray bizden daha mı üstün?"

Ben Rizespor’un başarılı olmasını istemez miyim? Galatasaray bizden daha mı üstün? Borcu olmayan kulüp var mı? Başakşehir’in falan borcu yoktur belki. Ekonomik olarak bizim borcumuz çok yüksek değil. Ben Rizespor’un başarılı olmasını isterim.

Rizespor, hangi transferi açıklayacak?

Vedat’ın çok üzüldüğünü düşünmüyorum. Kulüple iyi bir diyaloğu var. Bizim de transfer çalışmalarımız sürüyor. Transferde çok dikkat etmek lazım. Yarın öbür gün transfer açıklayabiliriz. Kulübü zora sokmak istemiyoruz. İmza atacağımız futbolcuyu şu an söylemem doğru olmaz.

"Süper Lig'de başarılı olmak istiyoruz"

Bizim düşüncemiz tabi ki takımımızın Süper Lig’de başarılı olması. Kulübü gayet güzel şekilde yönetiyoruz. Yönetmeye de devam edeceğiz.

Hasan Kartal'dan Azubuike açıklaması

Azubuike ile ekonomik olarak anlaşamadık. Bize uymadı. Biz kulübün sıkıntıya girmesini istemiyorum. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
VY
VY - 12 ay Önce

fenerbahcenin teklifindeki miktari soylemiyorsun ama galatasaray 3350 civari teklif etti diyosun.yalan dolan konusmaya devam et.

SIRADAKİ HABER