Ryan Babel'den Galatasaray'a gönderme!

Galatasaray’dan Ajax’a transfer olan Ryan Babel, yaptığı açıklamalarla sarı-kırmızılı takımın oyununu eleştirdi.

Ryan Babel'den Galatasaray'a gönderme!

Hollandalı oyuncu, “İyi futbol oynayan bir takıma geldim. Futbolun, küçükken öğrendiğim biçimiyle oynandığı ve benim de hoşuma giden yerdeyim. En iyisini yapmak, en iyi futbolumu oynamak istiyorum ve bu iyi oynayan bir takımda daha kolay” dedi

Galatasaray’dan kiralık olarak Ajax’a transfer olan Ryan Babel, imza atmak üzere gittiği Amsterdam’da sarı-kırmızılıların futbolunu eleştirirken, Ajax’ı göklere çıkardı.

Babel, “Yeniden burada olmak garip bir duygu çünkü her şey çok hızlı gelişti. Ancak bu beni mutlu eden bir gelişme. Ajaxlı bir futbolcu olduğum ve hep öyle kaldığım bir sır değil. Son dokuz yılda kulübün nasıl geliştiğini görmek çok güzel. Tüm dünyadan futbolseverlerin yeniden Ajax’ı konuşmaya başladıkları bir dönemde bu takıma gelmek mutluluk verici. Sezon sonuna kadar bu takımın parçası olmak özel bir şey” dedi.
Transferin oluşum süreci ve duygularına yönelik de açıklamada bulunan tecrübeli futbolcu, “Transfer bana bağlı değildi. Galatasaray’ın buna nasıl bakacağıyla ilgiliydi. Benim için seçim kolaydı. Kiralık olarak her iki kulübe de yarayan bir seçenekle transfer kısa sürede gerçekleşti. Bu transferle kendime de yatırım yapmış oluyorum. Böylece Avrupa Futbol Şampiyonası süresince daha faydalı olabileceğim” diye konuştu.

Babel şöyle devam etti:

“Ajax’a, iyi futbol oynayan bir takıma geldim. Futbolun, küçükken öğrendiğim biçimiyle oynandığı ve benim de hoşuma giden yerdeyim. Burada elimden gelenin en iyisini yapmak, en iyi futbolumu oynamak istiyorum ve bu iyi oynayan bir takımda daha kolay... Galatasaray’da sezonun ilk yarısı zor geçmişti. Bu transferle Galatasaray’a asıl yardımım mali açıdan oldu. Çünkü kulüp bazı problemlerle mücadele ediyor. Böylece bir kazan-kazan durumu oldu.” (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER