Ryan Babel: "MLS olursa düşünürüm"

Ryan Babel, yeni çıkacak olan rap albümü ve kariyeri hakkında konuştu.

Ryan Babel: "MLS olursa düşünürüm"

İşte Babel'in Avrupa'da çıkan röportajlarından derlemeler...

"AJAX BENİ ŞAŞIRTMIYOR"

"Bu görüşüme tuhaf diyebilirsiniz ama ben Ajax'ın bu durumda olmasına hiç şaşırmadım. Sahaya koydukları kaliteye bakarsanız ve diğer takımların durumuyla karşılaştırırsanız, Ajax'ın zirvede olması sürpriz değil. Ajax hepsinden çok daha iyi. Bu yüzden şaşırmadım."

"TEN HAG'IN NET BİR FİKRİ VAR"

"Bir teknik direktör olarak net olmanız önemlidir. 2020'de Ajax'ta kiralıkken bunu görmüştüm. Erik Ten Hag'ın takımına katılan tüm yeni oyuncular en kısa sürede fikirlerine uyum sağlamak zorundadır. Erik Ten Hag'ın nasıl oynamak istediğine dair net bir fikri var. Herkes onun fikirlerini uygularsa, harika işler başarılabilir."

"TADIC'E SAYGI DUYUYORUM"

"Dusan Tadic'in oyununun hala tadını çıkarıyorum. O da benim gibi belli bir yaşta ama ne kadar formda ve takıma etkisinin ne kadar kuvvetli olduğunu görüyoruz. Bu çok hoşuma gidiyor. Yaş ilerlese de aynı seviyede kalmak için neler yapılması gerektiğini bildiğim için çok büyük saygı duyuyorum."

"PANDEMİDE CANIM SIKILDIM"

"Ajax'a iki yıldan biraz daha kısa bir süre önce döndüğümde bir gazeteci bana yaklaştı ve otobiyografi yazmak isteyip istemediğimi sordu. Biraz erken olduğunu hissetmiştim o dönem. Hazır değildim. Sonra pandemi nedeniyle karantina başladı. Evde kaldım ve canım çok sıkıldı. Düşündüm ki, "Neden otobiyografimi bir albüm olarak yazmıyorum? Hollanda'dan birkaç müzisyen arkadaşımı aradım. Bana yardım edecekleri çok için çok heyecanlandılar. Albüm yolculuğum böyle başladı."

"HEM RAP HEM FUTBOL YAPAMADIM"

"Ajax'ta 18-19 yaşımdayken hem futbolcu olmak hem rap yapmak istedim. Ancak futbol medyası bunu olumlu karşılamayabilirdi. O dönemler bu tip şeyler çok yaygın değildi. Hollanda'da hem rap hem futbolla ilgilenen tek kişi ben olabilirdim. 18-19 yaşındaydım ve bu yüzden geri adım attım."

"REHBERE İHTİYACIM VARDI AMA BENITEZ..."

"Liverpool'da Rafa Benitez ile aramda garip bir ilişki vardı. Beni transfer ettiğinde ona 'büyük amca' olarak baktım. Bana bir şans vermek ve başarılı olmama yardım etmek isteyen biriydi. Ancak sezon devam ettikçe beni kendi başıma bıraktı. Geliştirmem gereken şeyleri nasıl çözeceğimi, geliştireceğimi söylemek yerine sadece doğru yapmadığım şeyler için beni yargıladı. Çok gençtim ve sadece rehberliğe ihtiyacım vardı. Liverpool'da başarılı bir kariyere sahip olmadığım için Benitez'i suçlamak istemiyorum ama rehberlik ve destek açısından daha iyi olabilirdi. Birisine bir şey öğretmeye çalıştığınız ama olmadığı zaman yargılayabilirsiniz. Benitez o dönemde işleri benimle yerine koymayı denemedi ve olmadı."

"GERRARD VE TORRES BİLE SÖYLEDİ"

"Genç bir oyuncuya rehberlik etmek için yeterince çaba sarf etmedi. Bugün Jürgen Klopp veya bir yetenekten en iyi şekilde yararlanmak isteyen birçok antrenörde gördüğünüz özellikle sahip biri değildi. O zamanlar Avrupa'da insanların beklediği yeteneklerden biriydim ve ne yazık ki potansiyelime ulaşamadım. Geriye dönüp baktığımda, belki doğru desteğe sahip olsaydım çok daha iyi olabilirdim. Benitez ile olan ilişkim hakkımda konuşmak beni daha çok üzüyor. Bana daha fazla yardım edebilirdi. O zamanlar sürekli 11'de oynayan Steven Gerrard ve Fernando Torres gibi oyuncular bile Benitez ile olan ilişkilerinin kötü olduğunu anlattı."

"ŞU ANKİ LIVERPOOL'U KISKANIYORUM"

"Şu anki Liverpool'u çok kıskanıyorum. Şimdi Liverpool'da genç bir oyuncu olmak inanılmazdır! Özellikle Jürgen Klopp gibi oyunculardan en iyi şekilde yararlanmaya çalışan ve aynı zamanda onlara gelişme şansı veren bir antrenörle çalışmak! Bir antrenörün gerçekten umursadığı hisseine sahip olmak her genç oyuncunun hayalidir. Bu bir oyuncu için gerçekten büyük bir yaratabilir."

"MLS VE AVRUPA OLUR"

"Ben açık fikirli biriyim! MLS belki ilgileneceğim bir lig olabilir. Avrupa'da hala oynayabilecek bir takımım olsaydı bunu kesinlikle düşünürdüm. Fulham'da harika bir dönem geçirmiştim. Orada iyi ilişkiler kurdum. Bu yüzden Fulham'da yerim olsaydı kesinlikle tecrübemle takıma yardım etmek isterdim. Çok fazla iniş çıkış vardı ama Fulham tecrübemle gurur duyuyorum." (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 01:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER