''Saha dışı bir kavga verilecekse, ellerini taşın altına koymalılar!''

ASLAN ARENASI yazarı Seyit Biradlı, Galatasaray'ın deplasmanda BtcTürk Yeni Malatyaspor ile oynadığı karşılaşmayı ve sarı-kırmızılı kulübün gündemini değerlendirdi.

''Saha dışı bir kavga verilecekse, ellerini taşın altına koymalılar!''

Defans olarak kötü organize oluyoruz, belki oyuncular kotü degil ama defansımızın maalesef bır lideri yok. Her maç kalecinin önündeki dörtlüden biri değişiyor ve yıllardır savunduğum her mevkiye ayrı antrenman ve antrenör şart!

Örneğin; defansı popescu, orta sahayı Tugay, forveti Drogba çalıştırsın. Takım antrenmanını da maçtan önceki 2 gün içinde yaptırırsın, olur biter. 
Arkaya atılan toplar  sıkıntı yaratıyor. Yarın bir gün Muslera gününde olmaz yahut ekstra kurtarışlar yapamaz ise döve döve yenerler Galatasaray'ı.

Malatya da biraz daha becerikli olsa alırdı bu oyunu. Özellikle ikinci yarı Malatya bastırdı, Galatasaray kapandı. Utanç verici bir durum bu, bir an önce değişmeli.

Fikstüre eyvallah, rakipler Galatasaray'a karşı farklı bir motivasyonla oynuyor ona da eyvallah! Ama hocamızın da dediği gibi, "Galatasaray geri durmaz. Galatasaray yenilir ama defans yapmaz, pes etmez, kabullenmez." 

Ömer Bayram ilk yarıda De Bruyne gibi, ikinci yarı zombi gibiydi. Aslında takımın genelinde standart ve devamlılık henüz yok.

Belhanda bir an önce yetişmeli. Bir de sakatlık ve ceza gibi durumlar dışında macera aramadan sürekli bir oyun ve kadro oturtmak lazım. 

Son olarak İmparator'un kendini frenleyip takımının başında kulübede olması lazım. Saha dışı bir kavga verilecekse, yöneticiler bir zahmet elini taşın altına koymalı.

Seyit Biradlı / ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 02:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER