Şansal Büyüka'dan Falcao transferi için Haim Fresco mesajı! "Galatasaray onunla hiç konuşmadı"

Milliyet gazetesi yazarlarından Şansal Büyüka, "Dobra Dobra" köşesinde Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

Şansal Büyüka'dan Falcao transferi için Haim Fresco mesajı! "Galatasaray onunla hiç konuşmadı"

Sen büyüksün... Sen tarihsin... Sen Galatasaray’sın...Sen dünya efsaneleri Drogbaları, Sneijderleri bir günde transfer ettin...Sen dünya markası Hagilere, Popesculara, Taffarellere bir günde Galatasaray formasını giydirdin...Hep güçlü, hep kararlı kaldın... Hep tuttuğunu kopardın...Madem Falcao’yu bu kadar istiyorsun...Madem camiayı bu kadar motive ettin, Falcao resimleri servis ettin...Artık mazeret üretmeyeceksin... Sorunları çözeceksin...Bastıracaksın parayı, giydireceksin formayı...Bonservis bedelindeki 1-2 milyon farka bakmayacaksın...“UEFA’da 4-5 milyon eksi bilançoya düşüyoruz” diye kafaya takmayacaksın...Bir oyuncunu satacaksın, UEFA’nın ağzını kapatacaksın...Madem bu kadar kararlısın, tuttuğunu koparacaksın...Galatasaray’ın, armanın, markanın hakkını vereceksin...Yöneticilik budur... Galatasaray’a hizmet budur...

Fresco göz ardı!

Haim Fresco, Monaco’da yaşıyor. Haim Fresco, rahmetli Başkan Özhan Canaydın’ın iş ortağı... Fresco, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üyesi... Fresco, Ribery’i transferini gerçekleştirenlerden biri... Fresco, Monaco Sarayı’na kapıyı çalmadan giriyor. Eşi halen Monaco milletvekili...Galatasaray Kulübü, Monaco’dan Falcao’yu almaya çalışırken, bu Haim Fresco ile hiç konuşmadı (!)

Diagne bu kadar kötü mü?

Diagne bu kadar kötü futbolcuysa geçen yıl almak için niye bu kadar uğraştınız? Niye 13-14 milyon euro parayı saydınız? Unutmayın, Diagne geçen yıl 25 gol attı ve Galatasaray henüz Falcao’yu almadı.

Onyekuru aranıyor

Galatasaray’da geçen yıl kenarda oynamasına rağmen 16 gol, 6 asistle eşine az rastlanır bir başarı ortaya koyan Onyekuru, Florya’ya Fatih Terim ve eski takım arkadaşlarını ziyarete gelmiş. Onyekuru misafir olarak geleceğine, keşke Galatasaray’ın futbolcusu olarak antrenmana çıkmaya gelseydi... Galatasaray Yönetimi’nin yerinde olsam, Falcao’dan önce bütün enerjimi, bütün imkanlarımı Onyekuru’yu tutabilmek için harcardım. Onyekuru’nun eksikliği daha ilk maçlardan çok ciddi anlamda hissedilmeye başlandı. Hızlı hücum, adam eksiltme, golle buluşma, golle buluşturma; hepsi Onyekuru sonrası sanki daha azaldı, etkisini daha fazla yitirdi gibi...Bitmedi, Nzonzi çok iyi futbolcu, Seri’nin çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ama ikisi de  Ndiaye  ile Fernando’nun orta alanda yarattığı sert savunma anlayışını henüz yakalayamadı. Geçen yıl Galatasaray ceza alanına yanaşamayanlar, bu yıl Galatasaray tehlike bölgelerinde “cirit” atıyorlar. Galatasaray bana göre şu kadrosuyla bile Süper Lig’in en güçlüsü... Ama geçen yılki rahatı bu yıl bulur mu derseniz, bulamaz.

Ne onunla ne de onsuz

Belhanda oynuyor eleştiriliyor, Belhanda oynamıyor, aranıyor... Yani atsan atılmıyor, satsan satılmıyor...

Şansal Büyüka / Milliyet

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER