Schalke, Eren Derdiyok ile ilgileniyor mu? Canlı yayında açıkladı...

Deneyimli teknik direktör Kenan Koçak, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Schalke, Eren Derdiyok ile ilgileniyor mu? Canlı yayında açıkladı...

Kenan Koçak'ın açıklamaları şu şekilde:

Tedesco ile görüşme imkanımız olmadı son günlerde. Ben Eren Derdiyok - Schalke haberinin doğru olmadığını düşünüyorum. Menajerlerin fiyat artırma çabaları.  Schalke'nin Eren Derdiyok ile ilgilenme durumunun çok az bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Zaman zaman Tedesco bana oyuncuları soruyor. Eren Derdiyok durumu olsaydı bana mutlaka sorardı.

Modeste konusu...

Modeste transferinde yazışmalar devam ediyor. Ne olacağını göreceğiz.

Bruma, Leipzig'de kalacak mı?

Bruma'yı zaman zaman takip ediyorum. Son olarak Bayern maçında 11'de oynadı. Şu an için ne çok iyi ne de çok kötü diyebiliriz. Leipzig Bruma'dan memnun ama detayları bilmiyorum. Transferi konusunda pek bilgim yok. 

Belhanda - Dortmund iddiaları...

Dortmund çok iyi bir performans sergiliyor. Bu sezon ilk kez mağlup oldu. Üst yüzey oyun oynuyorlar. Belhanda - Dortmund haberlerinin de gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. O pozisyonda Götze, Witsell, Reus var. Belhanda'nın bu pozisyonda oynaması zor. Götze tartışılmaz bir oyuncu değil. Transferi olabilir bir takıma. Ocakta ayrılma durumu olabilir ama kalabilir de. Ortada gidiyor bu transfer. Türkiye'ye geleceğini düşünmem. Avrupa'da başka bir takıma gidebilir. Belki İspanya ya da İngiltere Ligi olabilir.

Liverpool'u Bayern Münih karşısında avantajlı görüyorum. Bayern Münih zaten Liverpool'u kura öncesinde pek istemiyordu.

Kovac'ın Bayern Münih'teki koltuğu güvende mi?

Bayern Münih sıkıntılı süreçlerden geçti. Son 4 maçta galip geldiler. Kovac şu an biraz daha durumda. Bayern Münih takımı yapılandıracak. Kış ve yaz transfer dönemi çok önemli. Futbolcularla Kovac arasında sorun olduğu basına yansıyordu.

Wagner ile alakalı gelişmeler muamma. Schalke onunla ilgileniyor. Wagner, Münihli. Bayern Münih'te kalmak istiyor. Bu durumun sonu ne olur bilmiyorum.

"İyi bir teklif gelirse Türkiye'ye gelebilir"

Ribery, Galatasaray'ı ve Türkiye'yi çok seviyor. Bu tür konularda maddiyat önemli. İyi bir teklif gelirse Türkiye'ye gelebilir. Robben için de aynı şeyleri söyleyebilirim. Bu iki oyuncu da Türkiye şartlarını düşünebilir. Köklü takımları tercih edebilirler. Çin ve Suudi Arabistan iddiaları da var...

Alaba sözleri...

Alaba, dünyanın en büyük sol beklerinden biri. Önümüzdeki yıllarda Barcelona ve Real Madrid gibi takımlarda forma giyebilir.

Bundesliga'da üst düzey performans sergileyen Türk futbolcu maalesef yok. Suat Serdar Schalke'de zorlanıyor. Yunus Mallı ise zaman zaman etkili oluyor.

Zaman zaman Türkiye'den teklifler geliyor. Ama şu an öyle bir mutabakata varmadık. Şartlar uygun olursa gelebilirim. Şu an beklemedeyim ve hazırlanıyorum. İyi bir teklif gelince değerlendireceğim. Bayer Leverkusen'in eskiden ilgisi vardı... Her şey olabilir... (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 04:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER