Schalke'ye TFF desteği...

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Burhan Ayeri, futbolun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Schalke'ye TFF desteği...

Fatih Terim ve yardımcısı Hasan Şaş konusuna girmek istemiyorum. Ancak Galatasaray'a saldırının fitilini ateşleyen Hürriyet gazetesi oldu. Ortalığı kızıştırmada kullanılan imza Mehmet Arslan'dı. Gazetenin spor müdürünün "İyi Fenerbahçeli" olduğunu biliyorduk. Ancak yıllar yılı bunu sergilemediği de bir gerçekti.

Peki bu defa ne oldu da, bu kadar hırçınlaştı? Geçmişte de Terim ve Şaş'ın benzer eylemleri olmuştu. Niçin o dönemlerde bugünkü tavır sergilenmedi. Son olayda "yüklenin" talimatının Patrondan geldiği belli. TFF yönetim kurulu üyelerinin de bu ani tavır alışına ne demeli?

Organizasyon

Buna da açıklık getirmeliyiz. Hakem kararları yüzünden açılan ara, Sarı-Kırmızılı camiadan yükselen "Bu Futbol Federasyonu gitmeli" söylevleriyle zirve yaptı. Cim-Bom'un öncülük yaptığı isyana, pek çok Anadolu kulübünün destek verdiği meydanda. TFF'nin mevcut yönetiminin güven kaybına uğradığı kesin.

Tam bu sırada, federasyona bağlı kurullar bir başka hata daha yaptı. Perşembe gününe kadar süre varken, ceza heyetine sevk edilenleri salı günü açıkladı. Oysa aynı gece Galatasaray-Schalke 04 maçı vardı. Bu tesadüf değildi. Bilinçli olarak hareket edilmişti. Hedef belliydi; "Terim ve ekibi, puan alırsa kamuoyunun desteğini sağlayabilir" endişesi vardı. Nitekim erken açıklama moralleri bozdu.

Acı olan 2-0'lık mağlubiyete sevinenlerin başında TFF gelmekte. Bunlara Galatasaraylı üyeleri de dâhil edebilirsiniz.

İlginç liste

Galatasaray'ın PFDK'ya sevk edilenlerinin listesine şöyle bir bakalım:

Başkan Mustafa Cengiz, yardımcısı Abdürrahim Albayrak. Teknik Direktör Fatih Terim ve yardımcısı Hasan Şaş. Futbolcular Rodrigues, Ndiaye, Mariano, Donk. Kulüp görevlileri Uğur Yıldız, Fahri Yılmaz, Eray Sözen ve Hande Demirtaş. Hanımefendiyi çıkarırsak, tam bir futbol takımı sayısında.

Sanırım, sadece GS TV'dekileri unuttular; Melisa ve Burak. "Belki de ceza alanında değillerdi".

Fırat'ın Aydınus'u

Her şey tamam diyelim. "Hak ettiler" yorumuna sığınalım. Bu sevk açıklamaları çarşamba sabahına bırakılamaz mıydı? Bu acelecilik, öncelik başkanında olmak üzere TFF'yi yönettiklerini zannedenlerin eseridir.

Az daha unutuyorduk herkes Fırat'ın doğusu ve batısıyla uğraşıyor. Peki Aydınus'unu ne yapacaklar? Derbinin bu hâle gelişinin baş sorumlusu hakem değil mi?

Dikkat edin a Spor ekibinin "özel hayatı bozuk" tekrarlarından söz etmiyoruz. Hiç şaşırmayacağımız olay Fırat'ın bir şey yapmamış gibi tekrar maçlara verilmesi. Bir Galatasaray maçında görevlendirilmesi sürpriz olmaz! 

Burhan Ayeri / Yeniçağ

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER