Seçim Haziran ortasına mı kalacak?

Galatasaray'da divan başkanlığı nisan ayında yapılacak. Divan başkanlığına bir aday daha çıktı. Peki kulüp başkanlığı seçimi mayıs ayında yapılacak mı? Çok fazla parametre, çok fazla detaylar var...

Seçim Haziran ortasına mı kalacak?

Galatasaray'da seçimler dönemine girildi. Divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu görev süresini doldurdu ve nisan ayında divan başkanlığı seçimi var. Mevcut dönemde Eşref Hamamcıoğlu'nun yardımcılığını yapan Aykutalp Derkan divan başkanı olmak için en kuvvetli aday. 

Divan başkanlığına talip olan bir başka isminde ise Niyazi Yelkencioğlu olduğu öğrenildi. Ancak divan ekibini güçlü oluşturan Aykutalp Derkan'a büyük ölçüde Eşref Hamamcoğlu'nun yerine gelecek isim olarak bakılıyor. Eşref Hamamcıoğlu ise Metin Öztürk, Burak Elmas ve Tuncer Hunca'dan sonra kulüp başkanlığına aday olduğunu açıklarken çalışmalarını sürdürüyor.

Yönetim ne yapacak?

Başkan Mustafa Cengiz de çok büyük bir sürpriz olmazsa yeniden başkan adaylığını açıklayacak. Yusuf Günay yine başkanın yanında yer alacak, Kaan Kançal ve Abdurrahim Albayrak ise biraz daha gidişatı takip etmek istiyor. Camiadaki en büyük soru işareti ise seçimin mayıs ayında gerçekleşip gerçekleşemeyeceği...

Haziran ortasına sarkabilir

Galatasaray'da yöneticilerden Okan Böke seçimin olmasını çok istediğini ifade ederken, diğer yöneticiler de benzer ifadeler kullanıyor. Bir başka aktif yönetici Mahmut Recevik, seçimin haziran ortasına sarkabileceği yönünde görüş bildirdi.

Yeni üyeler oy kullanabilecek mi?

Galatasaray'da son iki yıldır olağan genel kurul gerçekleşmiyor. Ve 800 yakın yeni üyenin, üyelikleri genel kurulun onayından geçmedi. Bu sebeple mayıs ya da haziran ayında gerçekleşecek seçimde oy kullanıp kullanacakları şu an büyük tartışma konusu. Bu durumdan kaynaklı tartışma büyüyebilir. Çünkü yeni üyelerin büyük bir bölümünün mevcut yönetim destekçisi olduğu belirtiliyor.

Yönetim genel kurul hamlesi yapılabilir

Galatasaray'da mevcut yönetim, seçim öncesi bir genel kurul hamlesi yaparsa ve yeni üyelerin üyelikleri de tasdik edilirse oy kullanma sorunu ortadan kalkar. Ancak yönetim için bu durum da yeni bir ibrasızlık riski taşıyor. Nisan ayı arefesinde Galatasaray camiasında çok fazla parametre, çok fazla ayrıntı var. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 04:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER