"Seçim olmasını çok istiyorum"

Sarı kırmızılı camiada mayıs ayında yapılacak başkanlık seçiminin pandemi koşulları nedeniyle ertelenip ertelenmeyeceği tartışılıyor. Bu konuda yönetimde yer alan isimlerden biri de görüşünü kulübün üyeleriyle paylaştı. İşte detaylar…

"Seçim olmasını çok istiyorum"

Galatasaray'da olağan takvime göre mayıs ayının ikinci yarısında gerçekleşecek seçimin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu. Camiada bu seçimin olağan tarihinde yapılması için beklenti büyük. Aktif bir yönetici de bu konuda çok istekli olduğunu bildirdi.

Şu ana kadar 4 aday çıktı

Galatasaray'da seçim sürecine girilirken Metin Öztürk, Burak Elmas, Tuncer Hunca ve divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu başkan adaylıklarını açıkladı. Mecvut başkan Mustafa Cengiz ile eski başkan Adnan Polat'ın ortak aday konusundaki istişareleri devam ederken, Mustafa Cengiz'in adaylığını yeniden açıklaması yüksek ihtimal duruyor. 

Albayrak, Cengiz'i bekliyor

İkinci başkan Abdurrahim Albayrak ise başkan Mustafa Cengiz yeniden adaylığı düşünmese seçime girmek istiyordu, ancak şu an başkanın kararını bekliyor.

Seçim ertelenecek mi?

Camiadaki en büyük soru işaretlerinden biri pandemi şartları sebebiyle seçimin ertelenip ertelenmeyeceği... Galatasaraylı üyelerde beklenti pandemi şartlarına uygun bir şekilde organizasyon yapılıp olağan seçimin gerçekleşmesi... 

Şampiyonlar Ligi finali örneği

Dün Clubhouse uygulamasında üyelerde buluşan aktif yöneticilerden Okan Böke de seçimin olmasını çok istediğini bildirdi. Öte yandan 29 Mayıs olarak gözüken seçim tarihiyle aynı günde İstanbul'da Şampiyonlar Ligi finali de oynanacak. Final organizasyonu gerekli tedbirlerle yapılırken, sarı-kırmızılı yönetimin de seçim organizasyonunu pandemi şartlarına uygun yapabileceği konuşuluyor. Ayrıca geçen hafta Galatasaray'da yeni üyelerin berat töreni de statta gerçekleşmişti. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 01:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER