''Selçuk İnan fedakarlık yapmış ama Bafetimbi Gomis haindi!''

Hürriyet Gazetesi Spor Yazarı Uğur Meleke, Şampiyonlar Ligi'ne veda edip yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek Galatasaray ile ilgili dikkat çekici bir değerlendirme yaptı.

''Selçuk İnan fedakarlık yapmış ama Bafetimbi Gomis haindi!''

Spor yazarı ve yorumcusu Uğur Meleke, Şampiyonlar Ligi'nde elenerek yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek Galatasaray ile ilgili dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Uğur Meleke, bir kez daha Bafetimbi Gomis'in ayrılışına dikkat çekerken yıldız oyuncunun olması halinde Galatasaray'ın grubu 2. sırada tamamlayabileceğini ifade etti.

İşte Uğur Meleke'nin dikkat çeken yazısı...

''Galatasaray, kulüp tarihinin en şanslı Devler Ligi kurasını çektiği sezonda, yoluna Avrupa Ligi'nde devam edebiliyor. Son 11 maçta 1 galibiyet! Elbette bunda sakat ve cezaların önemli payı var. Ama büyük resme baktığımda geçen sezonla bu sezon arasındaki en büyük fark bence Gomis...

Gomis olsaydı, Galatasaray bu grupta 2. olur, Başakşehir deplasmanına da zirve yarışı içinde giderdi. Gomis, zorla gönderilirken, birtakım medya kullanılarak Fransıza hakkında 'paracı' algısı oluşturuldu. Hatta sezon içinde başlandı bu operasyona. Fransız santrforun tek suçu, Galatasaray'ı şampiyon yapmasıydı.

Tamam, Gomis maaş artışı istiyordu. Orta yol bulunabilirdi. Başka artış talebiyle gelen oyuncu olursa da ona, "Sen de 30 gol at, sözleşmeni de yenileyelim" denirdi. Bundan 4 yıl önce, Selçuk ve Burak'a yapıldığı gibi... 2014 yazında, kontratının bitmesine 2 yıl olmasına rağmen Selçuk'un kontratı 2019 sonuna kadar uzatıldı. Bugünkü maaşı, 2 milyon 950 bin+maç başı 25 bin Euro. Şu sıralar kontratı bitmekte olan Selçuk'un 1.5 milyon Euro'luk yeni sözleşme talebini "Selçuk fedakârlık yaptı" haberleriyle okuyoruz medyada. Oysa onlara göre sahada canını dişine takan Gomis fedakârlık yapmıyordu. O haindi(!)''

Uğur Meleke / Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 01:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER