"Selçuk kendisine yeni bir oyun buldu mu? Sanki öyle..."

Fanatik Gazetesi Yazarı Mehmet Demirkol, Galatasaray - Akhisarspor karşılaşmasını değerlendirdi.

"Selçuk kendisine yeni bir oyun buldu mu? Sanki öyle..."

Bu baskı oyununun, ona en çok direnen oyuncunun korkunç bir hatasıyla 3 puanı alışı üzerine efsaneler yazılır. Ve böyle bir hikayeyle gelen geri dönüşün sonunun nereye varabileceğini de son yıllarda çok kez gördük. Rakip Başakşehir için ise neredeyse anlatılabilecek hiçbir hikaye yok. Bazen sizi hikayeleriniz hayatta tutar. O hikayeler koca bir tarihi oluşturur çünkü. Galatasaray’ın dün oynadığı ilk yarı son haftalarda pasla gol bölgesine inen takım olmaktan orta yapan takım olmaya dönüştü.

Bu zemin ya da Mitroglou’nun varlığıyla bir seçim miydi? Yoksa Ndiaye topu geç oyuna soktuğu için Feghouli ve Onyekuru’nun markajdan kaçamaması sonucu bir zorunluluk muydu bilmek zor. Ancak Selçuk oyuna girip takımı yönetmeye başladıktan sonra baskının daha da sıkılaştığı bir gerçek. Biraz olsun pasla kale içine girmeye başladı ev sahibi. Golü bu yolla bulmasalar da Lukac’ı maçın kahramanı yapmak üzere olan pozisyonlar çıktı. Dedim ya hikaye başka türlü yazıldı. Kahraman olacakken en büyük hatayı yapan oldu.

Gecenin sorusu

Selçuk kendisine yeni bir oyun buldu mu? Sanki öyle...

Maçın starı

Lukac diyecektim. Maçın adamı olmayı hâlâ hak ediyor ama yıldızı değil. Oyunu Donk değiştirdi. Mitroglou bitirdi. Ama maçın en iyisi, neredeyse hatasız oynayanı Cocalic’ti.

Maçın olayı

Lukac’ın korkunç hatası sadece zirve mücadelesini canlı tutmakla kalmadı. Büyük kaosa yol açabilecek bir santrfor transferi tartışmasının da önüne geçti. Golde Donk’un kredisini unutmamak lazım ama Lukac’ın çıkışını da anlamak mümkün değil. Büyük ihtimalle çıkıp oyunu bitirmek istedi. Bitti ama onun planladığı gibi değil.

Kısa mesaj

Terim’in ilk planı Mitroglou, Feghouli’nin pasını gol yapsa sorunsuz işleyecekti. Olmayınca değişiklikleri işi düzeltti. Selçuk ve Donk oyunu değiştirdi.

Mehmet Demirkol / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER