Seleznyov'dan Galatasaray itirafı!

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursapor’un yeni transferi Yevhen Seleznyov, yeşil-beyazlılarla 1 yıllık anlaşmaya vardı. Golcü futbolcu, transfer süreci ve hedefleri hakkında Radyospor’a çok özel açıklamalar yaptı.

Seleznyov'dan Galatasaray itirafı!

“Bursaspor’da olduğum için çok mutluyum”

Transfer sürecim bitti ve artık Bursaspor’dayım. Çok mutluyum. İkinci antrenmanı yapacağız. Gerçekten Bursaspor taraftarları çok fantastik. Türkiye’de 1 numaralar. Onlara layık olmaya çalışacağım.

“Süper Lig takımlarından teklifler geldi, Bursaspor’u tercih ettim”

Bana Süper Lig’den çok sayıda teklif geldi. 1 yıllık kontrat üzerine anlaştık. Bursaspor’da oynama kararlılığım vardı. Ama ben Bursaspor’u tercih ettim.

Transfer işlemlerinde nasıl bir sorun yaşadı?

Transferle ilgili bir sorun vardı. Malaga benim adımı listeden çıkarmalıydı ki TFF sistemine işlensin. Bilgisayardan bir işlem yapmaları lazımdı. O küçük işlemi yapmadıkları için problem yaşadık. Zor oldu ama hallettik. Bunları artık düşünmeyeceğim. Bundan sonra düşüneceğim şey Bursaspor’un başarısı.

“Galatasaray’ın bana ilgisi oldu ama bunlar geride kaldı”

Malaga tercihi bir hataydı. Türkiye Ligi’nde kalmalıydım. Evet Galatasaray’ın ilgisi bana vardı. Ama artık geçmişe bakmıyorum. Önümüze bakmak lazım. Galatasaray, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri. Tabi ben artık şimdi önüme bakıyorum.

“Bursaspor’un başarısına odaklandım”

Daha önce Süper Lig’de benimle ilgilenen büyük kulüpler oldu. Ben Bursaspor’un başarısına odaklandım. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

“Gol hedefi koymuyorum, amacım maksimum fayda sağlamak”

Bir hedef koymak doğru değil. 10 gol, 15 gol atarım demek istemiyorum. Bu tür açıklamaları da sevmiyorum. Ben maksimumu vereceğim. Yüzde yüz bir performansla oynayacağım. Bursaspor’a maksimum fayda sağlamak istiyorum.  Umarım bunu başarabilirim. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER