Şenol Güneş'ten yabancı sınırı açıklaması!

Sıkça tartışılan yabancı sınırı hakkında konuşan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yabancı futbolcuya karşı olmadığını ancak uygulamanın sorunlu olduğunu söyledi.

Şenol Güneş'ten yabancı sınırı açıklaması!

A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş, TRT Spor'da katıldığı programında önemli açıklamalarda bulundu. Yabancı sınırı hakkında da konuşan Güneş, "Yabancıya karşı değilim ama bu şekilde uygulanmasına karşıyım." dedi.

Eğitimi ön plana çıkaracağını söyleyen Güneş, "Birçok alanda 8-10 yaş geriden geliyoruz. Onun da değişmesi lazım. Eğitime 6 yaşındaki çocuğu almamız lazım. 10-12 yaşında alıyoruz, sonra geri kalıyoruz. Fazlalıkları atarsak bunlardan kurtuluruz." dedi.

"Bugün 14 milyar mı borç var, 15 milyar verelim kulüplere 30 milyar olur." diyen deneyimli teknik adam, "Borç yapma sebebini ortadan kaldırmıyorsunuz ki sıkıntı burada. Yabancıya karşı değilim ama bu şekilde uygulanmasına karşıyım. Hiçbir kriter yok. Bu borçları yaratan yabancı oyuncular. Futbol ekonomisi kötü değil. Paralar iyi. O kadar hızlı büyüdü ki biraz bizden biraz da dışarıdan dolayı böyle oldu. İngiltere'de harcanan paralar bizi de etkiledi. Antrenörler, futbolcular derneğinin güçlü olması lazım. Kulüpler Birliği'ni güçlü yaparak olmaz, öyle değil bu iş." ifadelerini kullandı.

"Sihirli değnek arıyoruz"

Türk oyuncularının ödemeleri TL'ye çevrildiğinin altını çizen Güneş, "Hepsi TL olsun. Vergisini de versin. Kulüpler vermesin. Neden uygulamıyoruz? O zaman borçlar devam edecek. Durumu değiştirmek istiyorsanız, daha önceki yaptıklarınızı değiştirmelisiniz. Sihirli değnek arıyoruz. Bir şey olsun da borçlar ödensin deniyor." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER