Serdar Aziz konusunda yeni bir formül bulundu! Yeni yol...

Galatasaray'da Serdar Aziz'in kadro dışı bırakılmasıyla başlayan süreçte yeni bir gelişme yaşandı.

Serdar Aziz konusunda yeni bir formül bulundu! Yeni yol...

Galatasaray'da sürpriz bir kararla satış listesine konulan Serdar Aziz, Maldivler'deki tatilini yarıda kesip dün sabah İstanbul'a geldi.

Milli futbolcu yakın çevresine yaşadığı şoku anlatırken, "Sivas maçında neden sahadan kaçayım? Ben oynadıkça para kazanan biriyim. Geçmişte ne şartlarda futbol oynadığımı biliyorsunuz" dedi.

Sarı-kırmızılıların, önceki gün menajeri Haluk Canatar ile yaptığı görüşmede, "4.5 milyon euro getirir, istediği takıma gidebilir" demesine karşın, futbolcunun serbest kalma olasılığı ortaya çıktı. TFF'nin transfer talimatına göre, oyuncular geçmişe dönük alacaklarını kulüpten isteyebiliyor ve bunun sağlanmaması durumunda sözleşmesini haklı olarak feshedebiliyor.

Serdar Aziz'in de Galatasaray'dan aylardır para alamadığı, Sarı Kırmızılılarıın futbolcuya 1.6 milyon euro borcunun bulunduğu belirlendi. Neredeyse 1 yıldır tahsilat yapamayan Serdar, bu alacağına karşılık kulübe ihtarname çekecek ve 30 içinde kendisine ödeme yapılmasını bekleyecek. Para ödenirse Serdar tahsilatını yapmış olacak, ödenmezse de serbest kalmasının yolu açılacak. Ara transfer döneminin 31 Ocak'ta bitecek olması nedeniyle Serdar Aziz cephesi bu konuda 31 Aralık'ta bir girişimde bulunacak.

Fenerbahçe ile ilk temas!

Fenerbahçe, Serdar Aziz ile temasa geçti. Galatasaray ile yolları ayrılmak üzere olan tecrübeli futbolcu için yönetim ilk teması yaptı. Serdar'ın durumunu yakından takip eden yönetim ikinci bir temas kurmadı. Henüz para konusu gündeme gelmedi. Gelişmelere göre yönetim, tekrar devreye girebilir. 28 yaşındaki futbolcu, sarı-lacivetliler için alternatiflerden isimlerden biri olarak bekletiliyor.

Serdar Aziz'den ilk açıklama 

Serdar Aziz ile olan görüşmesini anlatan menajer Canatar, "Bana gelip 'Fatih hoca ile ile görüşmeden hiçbir kulüple görüşmemeni senden rica ediyorum. Farkında olmadan böyle bir karar aldıracak büyük bir hata yaptıysam Fatih hocadan özür dilemek benim gücüme gitmez. Ben Fatih Hoca ile görüşeyim, ondan sonra değerlendirmesi yaparız' dedi. Serdar'ın üzerinde Fatih Terim'in büyük emeği var. Daha önce de Galatasaray'dayken Serdar'ı takımda görmek isteyen Fatih Hoca'dır." dedi.  (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 01:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER