Serdar için tek ihtimal takas! Tolgay Arslan...

Galatasaray'da gönderilme kararı alınan Serdar Aziz'in devre arasında Avrupa'ya gitme ihtimalinin zayıf olduğu görünüyor.

Serdar için tek ihtimal takas! Tolgay Arslan...

Sarı-kırmızılı idareciler, milli futbolcunun menajeri ve avukatını kulübe çağırarak son kararlarını iletti. Devre arasında tecrübeli oyuncunun Avrupa’ya gitmesinin zor olduğunu düşünen yönetim rotasını takas yoluna çevirdi.

Galatasaray’da Serdar Aziz’in biletinin kesilmesi gündeme bomba gibi düşerken oyuncunun menajeri Haluk Canatar ile avukatı kulübe çağrıldı, daha önce telefonda söylenen “Serdar kendisine kulüp bulsun” sözü resmiyete döküldü.

Sarı-kırmızılı idareciler Serdar’ın satışından para beklediklerini ya da futbolcuyu takasta kullanmayı planladıklarını bildirdiler. Hatta 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Suudi Arabistan’dan kendilerine birkaç teklif geldiğini ve bunu değerlendirebileceklerinin altını çizdi. Ancak tecrübeli futbolcu şu aşamada Suudi Arabistan’a gitmek istemediğini iletti.

Serdar Aziz için dün yapılan zirvede Avrupa ihtimalinin de zayıf olduğu kanaatine varıldı. Yaz döneminde Inter’in gündemine gelen milli stoperin Avrupa pasaportu nedeniyle transferinin şimdilik mümkün olmadığı görüşü ön plana çıktı. Rusya ihtimalinin de şu aşamada söz konusu olmadığı dile getirilirken, sarı-kırmızılı yetkililerin takas konusunu gündeme taşıdıkları belirlendi.

Buna göre Abdurrahim Albayrak, Tolgay Arslan transferi için Serdar Aziz’i verebileceklerini dile getirdi. Böylece yurt dışından bir takıma transferi söz konusu olmayan Serdar Aziz’in Beşiktaş’ta affedilen Tolgay Arslan’ın durumuna göre değerlendirilmesi fikrinin ağırlık kazandığı belirtildi. Galatasaray ile 1.5 sene daha sözleşmesi bulunan Serdar Aziz senelik 2 milyon euro alıyor.

17 maçta görev yaptı

Galatasaray’ın tecrübeli futbolcusu Serdar Aziz bu sezon lig, kupa ve Avrupa’da 17 maçta görev yaptı. Milli futbolcu 827 dakika şans bulurken 2 gol, 1 asistlik performans ortaya koydu.   (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 00:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER