Sır perdesi aralandı! Meğer Hasan Şaş'ın istifa nedeni...

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon beklenmedik bir ayrılık yaşanmış, sarı-kırmızılıların efsane isimlerinden Hasan Şaş, yardımcı antrenörlük görevinden resmen istifa etmişti.

Sır perdesi aralandı! Meğer Hasan Şaş'ın istifa nedeni...

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon Fatih Terim'in yardımcılığını yapan sarı-kırmızılıların efsane isimlerinden Hasan Şaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla görevinden istifa etmişti.

Şaş açıklamasında "Bugünden itibaren çok sevdiğim Galatasaray'dan kendi isteğimle ayrılmış durumdayım, bugüne kadar en kötü günlerimde bana destek veren taraftarımıza teşekkür ederim. Hoşçakalın" ifadelerini kullnmıştı. Hasan Şaş'ın bu istifası herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, istifaya neden olarak birçok iddia ortaya atılmıştı.

Hatta, Hasan Şaş'ın ayrılırken, yabancı futbolcularla sorunlar yaşadığı ve onların kendisi ile veda etmediğine yönelik haberler çıkmıştı.  Hasan Şaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu iddiaları yalanlayarak, "Galatasaray'da görev yaptığım dönemde, özellikle yabancı oyuncularla sorun yaşadığım ve ayrılırken de oyuncuların bana veda etmediği şeklindeki yalan haberlere cevabımdır."

"Ayrıldığımı duyar duymaz gönderdikleri mesajlar ve güzel dilekleri ile beni mutlu eden tüm oyuncularımıza teşekkür eder, şampiyonluk yolunda teknik heyete ve kendilerine bir kez daha başarılar dilerim" ifadelerini kullannıştı.

Ortaya atılan diğer bir iddia ise, Terim'in 3 Nisan'da gerçekleştirdiği video konferansa Levent Şahin ile birlikte iletişim ekibi ve idari personel katılırken Hasan Şaş'ın konferansa davet edilmemesiydi..  Ancak 44 yaşındaki antrenörün istifasının gerçek sebebi ile ilgili bir flaş iddia daha ortaya atıldı. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray'da beklenmedik bir şekilde Hasan Şaş'tan boşalan antrenörlük koltuğuna Albert Riera getirilmişti..

Terim'in Riera'yı tercih etme sebepleri arasında ise, 'futbolu bırakır bırakmaz hemen UEFA Pro Lisans aldı ve teknik direktörlük için ne kadar istekli olduğunu göstermesi, İspanyol taktik deha Guardiola'nın yanında staj yapması... Kariyerinde çok sayıda ülkede forma giyerken, 6 dil bilmesi nedeniyle oyuncularla güçlü bir iletişime sahip olması, kendini geliştirmeyi sevmesi ve futboldaki değişimleri yakından takip etmesi, Galatasaray ruhuna hakim ve camianın beklentilerinin farkında olması' olarak gösterildi..

HASAN ŞAŞ BİLİYORDU!
Ajansspor'un haberine göre; Hasan Şaş, karantina sürecinde Galatasaray'ın yardımcı antrenörlük görevine getirdiği Albert Riera'nın takıma dahil olacağını öğrendi. Haberde ayrıca Şaş'ın Riera hamlesiyle birlikte kendisinin artık düşünülmemesine üzüldüğü ve bu karara bozulduğu belirtildi. Riera'nın geleceğini öğrenmesi sonrası ise Hasan Şaş istifa kararı alarak bu kararını sosyal medya üzerinden paylaştı. 

Yardımcı antrenör olarak göreve başlayan Albert Riera yaptığı açıklamada "Fatih Terim'den öğrenebileceklerim arasında saha içi, saha dışı, teknik, taktik soyunma odasını yönetmek, oyunculara nasıl davranılabileceği, psikoloji gibi konular var. Bir antrenörün başlangıç yapabilmesi için mükemmel biri. Onu izleyip ondan çok şey öğrenebilirim. Çünkü o, bir okul gibi." ifadelerini kullanmıştı..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER