Sırp yıldız için Galatasaray ve Fenerbahçe'den teklif!

Kiralandığı Sporting'ten ayrılan ve Guangzhou'nun da kontrat bitimine 6 ay kala serbest bırakmayı kabul ettiği Nemanja Gudelj için Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de teklif yaptığı iddia edildi.

Sırp yıldız için Galatasaray ve Fenerbahçe'den teklif!

Guangzhou Evergrande ile olan kontratı aralık ayında sona erecek olan ve kiralandığı Sporting'ten de ayrılan Nemanja Gudelj için teklif yapan kulüpler arasında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da olduğu öne sürüldü.

O Jogo'da yer alan haberde; Nemanja Gudelj'in Guangzhou yönetimine kalmak istemediğini ilettiği ve kontratının bitimine sadece 6 ay kaldığı için durumun karmaşıklaştığı belirtildi. İstediği kulüple görüşme hakkına sahip olan Gudelj'in, bu yaz gitmek için Guangzhou'dan kolaylık istediği bilgisi verildi.

Guangzhou'nun da Gudelj'in bu isteğine olumlu yanıt verdiği kaydedildi.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE DE VAR

Guangzhou'dan yıllık 5 milyon euro net maaş alan ve Sporting'e gelmek için maaşının bir kısmından feragat eden Gudelj'in, Fenerbahçe, Galatasaray, Newcastle ve Real Betis'ten teklif aldığının altı çizildi. Bu 4 teklifin de Gudelj'in Sporting'ten aldığının daha fazla olduğu vurgulandı.

Sporting Lizbon Başkanı Frederico Varandas'ın Gudelj ile görüşmek istediği ancak gelen bu 4 teklif sonrası transferin imkansız hale geldiği de belirtildi.

NEMANJA GUDELJ'İN KARİYERİ

27 yaşındaki Sırp ön libero, NAC Breda altyapısından yetiştikten sonra 2013 yazında 3 milyon euro'ya AZ Alkmaar'a, 2015 yazında 6 milyon euro'ya Ajax'a geçmişti. 2 yaz sonra Ajax'tan Tianjin Teda'ya giden Gudelj, Ocak 2018'de ise Guangzhou Evergrande'ye geçti. Sırp yıldız, 2018/19 sezonu başında Sporting Lizbon'a kiralanmıştı.

Nemanja Gudelj, 2018/19 sezonunda Sporting Lizbon ile çıktığı 43 resmi maçta 1 gol atıp 1 asist yaptı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 02:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER