"Sörloth, bana Galatasaray'ı sordu!"

Galatasaray'ın Norveçli oyuncusu Omar Elabdellaoui, TRT Spor'a çok özel açıklamalarda bulundu. Omar Elabdellaoui yılbaşı gecesi yaşadığı talihsiz olaydan, Fatih Terim ile arasındaki diyaloğa, yeni hocası Okan Buruk'tan, yeni takım arkadaşı Yunus Akgün'e dek içten ve samimi konuştu. Öte yandan Omar, Sörloth'un kendisine Galatasaray'ı sorduğunu söyledi.

"Sörloth, bana Galatasaray'ı sordu!"

Yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili olarak Omar Elabdellaoui, "Her şey iyi gidiyor, güzel başladık. Her gün, daha fazla çalışıyoruz. Şu anda olmak istediğimiz yerdeyiz ve kendimizi zorluyor. Tatilde çalışmalarıma devam ettim. Sezon öncesi döneme formda başlamadık istedim. Çok da fazla yapmamak lazım, vücudun dinlenmeye de ihtiyacı var. Önümüzdeki haftalarda daha da iyi olacağım. 

Sakatlığımdan sonra uzun süre evde geçirdim. Sezon öncesi dönemi olmadan, birkaç haftalık çalışma ile geri döndüm. Şimdi tam bir sezon öncesi idmanı yapmak, bana iyi gelecek. Bana çok yardımcı olacak. Çok duygusal bir durum yaşadım. Aylar süren acılardan, çileden sonra, emin olamadığın anların ardından, tekrar oynamak. Yeniden yaşıyormuş gibi hissettim" dedi. 

Yılbaşı gecesi yaşanan talihsiz olayla ilgili olarak ise Norveçli oyuncu şöyle konuştu, "Kolaymış gibi lanse etmeyeceğim, çok zorluklar yaşadım. Mental olarak çok çok zor dönemler geçirdim. Hayal etmeye çalışabilirsiniz ama kimse aynı durumu yaşamadan doğru bir şekilde hayal edemez. Birçok şey aynı anda oluyor. Benim için aklımı doğru yerde tutabilmek ve doğru şeye odaklanabilmek en önemlisiydi. Yaşam tarzım da sahaya dönmeme yardımcı oldu.

İnsanın aklına kötü düşünceler geliyor. Ancak kendime bir söz verdim. 'Gelsinler' dedim ama bu fikirlerin benimle kalmasına izin vermedim. Bu düşünceleri nasıl yok edeceğimi biliyordum. Antrenman güzel bir kaçıştı. Kendimi zorladığımda, kendimi canlanmış bir şekilde hissediyordum.

"FATİH TERİM ÇOK ÖZEL BİR İNSAN"

Galatasaray eski teknik direktörü Fatih Terim'in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan 30 yaşındaki defans oyuncusu, "Benim için özel bir insan olacak. Bana verdiği destek... Kazadan önce bile beni, Galatasaray'a getirdi. Bana güvendi, bana inandı. Yaşadıklarımdan sonra da desteğini esirgemedi. Bana sevgisini de anlatmak imkansız. Birçok oyuncu ve benim için baba figürü. Saha içerisindeki her şeyi çok iyi biliyor ama saha dışında da kendi oyuncularını kollayan bir insan. Bu yüzden onu çok seviyorum. Gözlüğü koruma için takıyorum. Parmak, dirsek çarpmasın diye. Birkaç ay alışamadım ama artık bir parçam gibi" ifadelerini kullandı. 

Eşi ve çocuklarının İstanbul'da olmadığını söyleyen Omar, "Oğlum İbrahim çok iyi, her zaman mutlu ve sevgi dolu. O da kardeşlerim, eşim burada değiller. Onlardan uzak kalmak ama zor. Ancak yaptığım her şeyi onlar için yapıyorum. Sürekli FaceTime'dan görüşüyoruz. Sahada dışında birçok şey olduğunda, oyuncular etkileniyor. Bir şeyler sana karşı ters gitmeye başladığında, bu da oyuncuları düşürebiliyor. Kendine güvenen oyuncu, inanılmaz farklı oyuncu olabiliyor. Bunu çok kez gördük. Birbirimiz için güven oluşturmak çok önemli. Güven duygusu için kazanmaya başlamalıyız. Çok çalışmalıyız. O noktadan sonra üstüne koymamız gerekiyor" diye konuştu. 

Yeni teknik direktör Okan Buruk'un Çok çok iyi ve çok dürüst olduğunu söyleyen Omar Elabdellaoui, "Okan Buruk, düşüncelerini söyleyen, şahsi olarak karakterli bir insan. Oyuncuları yönetmeyi ve onlarla birlikte olmayı çok iyi biliyor. Saha için de net fikirleri var. Bizi zorlamayı ve iyi çalıştırmayı da çok iyi biliyor. Her şey iyi görünüyor. Her şeyi doğru yapmak için güzel bir ortam var. Okan Buruk'un ne istediğiyle ilgili net bir planı var. Bu yüzden pozitifim" övgüsünde bulundu. 

"MARCAO İÇİN MUTLUYUM"

Sevilla'ya transfer olan eski takım arkadaşı Marcao için "Çok önemli ve büyük bir oyuncu oldu" diyen Fas asıllı Norveçli oyuncu, "Onun için mutluyum, bizim için üzgünüm. Her zaman iyi oyuncuların takımında olmasını istersin. Ancak takım arkadaşım, Galatasaray'dan sonra başka bir adım attı ve onun adına da mutluyuz. Oyuncular gelir ve gider. Okan Hoca net bir plana sahip, nasıl bir takım yapacak buna hakim. Sezon başladığında doğru bir takıma sahip olacağız' ifadelerini kullandı. 

Adana Demirspor'dan kiralıktan dönen Yunus Akgün ile sağ kanatta iyi işler yapacaklarına inandığını söyleyen Elabdellaoui, "Galatasaray'da oynuyorsanız, 'Her pozisyonda en iyiyiz' demeliyiz. Yunus Akgün çok iyi bir sezon geçirdi. Kendine güveniyor, güven dolu. Umarım bu güveni teyit edecek çok güçlü bir başlangıç yapar ve böyle devam ederiz. Galatasaray'ın hedefi nettir. Altı yıl Olimpiakos'ta oynadım ve orada da her zaman şampiyonluk amaçtı. Galatasaray'da da böyle. Amacımız şampiyonluk ve bunun için çalışmamız lazım. Şampiyonluk kolay bir şey değil. Sezon boyunca çile çekmemiz, çok çalışmamız, kendimizi zorlamamız lazım" sözleriyle şampiyonluk vurgusu yaptı. 

"SOLBAKEN, SÖRLOTH VE BOTHEIM GALATASARAY'I SORUYOR"

İsimleri transferde geçen Norveçli oyuncularla ilgili olarak da Omar Elabdellaoui, "Solbaken, Sörloth ve Botheim, Norveç Milli Takımı'ndan iyi arkadaşlarım. Galatasaray'la ilgili nasıl bir kulüp diye sorular soruyorlar. Galatasaray'ın ne kadar büyük ve inanılmaz bir kulüp olduğunu anlatıyorum. Onlar için Galatasaray'da oynamak onur olur. Benim bakış açımı biliyorlar. Bu formayı giymenin ne kadar büyük bir onur olduğunu konuştuk" ifadelerini kullandı. 

Erling Haaland için ise Omar, "Erling Haaland, Fatih Terim'in istediği dönemde Galatasaray'a gelseydi, yine büyük bir oyuncu olurdu. Türkiye'de bu golleri atsaydı, yine takımlar görürdü ve ilgi çekerdi. O bir gol makinesi, inanılmaz. Gücü ve hızı, gole karşı açlığı. Eminim ki Türkiye'den de Avrupa devlerine giderdi" diye konuştu. 

Türk mutfağını öven Omar Elabdellaoui, "Yemek yemeyi seviyorum ev Türk yemeklerinin hepsi iyi. Her yemeği de yiyemezsin, dikkat etmek gerekiyor. Baklavayı beğeniyorum ama çok yiyebileceğim bir şey değil. Ayrıca Türk müziğini de seviyorum. Anlamıyor olabilir ama oldukça hoşuma gidiyor" açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2022, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER