Stoperlikten Galatasaray'da geleceğin 10 numarasına!

Galatasaray'da geleceğin 10 numarası olarak gözterilen Atalay Babacan, Keçiörengücü maçında ilk 11 oynadı ve golünü attı.

Stoperlikten Galatasaray'da geleceğin 10 numarasına!

Galatasaray'da Ziraat Türkiye Kupası'nda Keçiörengücü maçına ilk 11'de başlayan genç futbolcu Atalay Babacan, 33. dakikada sol ayağıyla mükemmel bir gol atarak dikkatleri üzerine çekti.

6 yaşındayken kaderi değişti!

6 yaşındayken Denizli merkeze taşınan Atalay Babacan'ın burada abilerinin Pamukkale Üniversitesi'nin futbol okulunda oynamaya başlamaları sonrasında hayatı değişti. Pamukkale Üniversitesi'nin futbol okulu hocası Behçet Arım, abilerini izlemeye gelen Atalay Babacan'a bir gün penaltı attırdı. Penaltıyı gole çeviren Atalay Babacan, Behçet Arım tarafından ücretsiz olarak futbol okulu kadrosuna dahil edildi. 12 yaşına kadar Behçet Arım'ın antreman yaptırdığı takımlarda futbol oynadı!

Stoper oynattılar!

12 yaşında Denizli'de kurulan TFF Futbol Köyleri'ne katılan Atalay Babacan, orada Faruk Kozan hocanın kendisinin üzerinde emeğinin yüksek olduğunu belirtmiştir. Galatasaray'a gelene kadar Denizli'de zaman zaman stoper oynatıldığını söyleyen Atalay Babacan, kendisini 10 numara bölgesinde oynatan ismin ise Galatasaray U15 takımı hocası Ünsal Yaşar olduğunu ifade etmiştir.

Galatasaray'a gelişi nasıl oldu?

Atalay Babacan, Galatasaray'a transferini ise şu sözlerle anlatıyor:

''Denizlispor'un altyapı sorumlusu Ali Yalçın, oğlu da TFF Futbol Köylerinde oynadığı için, bizim oradaki çalışmalarımızı izlemeye geliyordu. Beni de beğendi ve Denizlispor altyapısına çağırdı. Denizlispor'un okul takımıyla Türkiye Finalleri'ne gittik. O finallerde, Galatasaray'ın altyapısından Ahmet Keskinkılıç Hoca beni beğenmiş. Daha sonra her şey üst üste geldi diyebilirim. O dönem, U13'lerin katıldığı Vodafone Kupası vardı ve bizim yaş grubumuz da 12 olmasına rağmen Denizlispor altyapısı olarak bu turnuvada yer alıyorduk. Orada, turnuvanın en başarılı oyuncularının karşı karşıya geldiği "All-Star" maçına seçildim. Hatta stoper oynamıştım All-Star maçında. Bu turnuvadan bir hafta sonra, U13 Türkiye Finalleri'ne katıldık. Finale kadar yükseldik ancak finalde Bursaspor'a kaybettik. Buradaki performansımı da görünce, Galatasaray altyapısına almaya karar vermişler.

U13 Türkiye Finalleri'nden sonra beni birçok kulüp istiyordu. Bir gün babam geldi ve "Tayinimi İstanbul'a aldırıyorum. Gidelim mi Galatasaray'a?" dedi. Benim de hayalimdi tabiî. Küçüklüğümden beri Galatasaraylıydım. Denizli'den, İstanbul'a taşınmak durumunda kalacaktık ama ben cesaretli biriyim. "Tamam baba, gidelim!" dedim. Böylelikle 2013 yazında Galatasaray'a transfer oldum.

Bunun üzerine babamla ikimiz İstanbul'a taşındık. Alperen ağabeyim o dönem henüz 16 yaşında olduğu için, annem onunla birlikte Denizli'de kaldı. İlk dönemler farklı bir ortama ve şehre alışma konusunda zor günler geçirdim diyebilirim.'' (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER