Suat Kaya: "Fatih Terim babamdı"

Tuzlaspor'un teknik direktörü olan Suat Kaya çok özel açıklamalar yaptı.

Suat Kaya: "Fatih Terim babamdı"

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanan takımının oyuncularından ve şu an Tuzlaspor'da teknik direktörlük yapan Suat Kaya, Atakan Turt'un Youtube kanalında açıklamalarda bulundu. Suat Kaya, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve MHK Başkanı Serdar Tatlı ile düşüncülerini aktardı.

Bir gün Galatasaray'dan bir teklif gelirse koşarak gideceğini belirten Suat Kaya, "Top oynarken kazanılan kupalar sevinçle yayılıyor. Galatasaray minik takımıyla başladığı mesleğe orada bir kupa var. Galatasaray PAF takımını iki kere şampiyon yaptım. Menemen'i çıkardım oradan da bir kupa var. Türkiye'nin yetiştirdiği, futbolcunun kafasının aydınlanması sağlayan Fatih Terim görevinin başında. O bıraktıktan sonra göreve talibim" dedi.

"Sergen Yalçın'a bayılıyorum"

Sergen Yalçın'a bayıldığını söyleyen Kaya, konuşmasına şöyle devam etti: "Futbol hayatımın bir yılını dolu dolu kendisiyle geçirdiğim için hakikaten çok şanslı hissediyorum kendimi. Ondan futbol adına öğrenilecek çok şeyler olduğuna inanıyorum. Beşiktaşlı oyuncuların bu bakımdan çok şanslı olduğuna inanıyorum. Dünyanın en rahat insanıyla, en doğru konuşan insanıyla beraber çalışıyorlar. Zaten lige de yansımış durumda. İnşallah çok çok başarılı olur. Kalbi çok büyük bir insan."

Serdar Tatlı anısı

Suat Kaya, şu an MHK Komitesi Başkanı Serdar Tatlı ile Sergen Yalçın'la birlikte yaşadıkları bir anıyı da anlattı. Sergen Yalçın'la barajda olduklarını belirten Kaya, konuşmasına şöyle devam etti: "Hakem '8.nimorolu fitbolcu.. İki adım geri bas' dedi. Araba değiliz bir şey değiliz. O şivesinden dolayı öyle söyleyebilir ama Sergen Yalçın 'Hocam o Suat' dedi. Hakemlerle iletişim orada başladı. Avrupa maçlarını oynarken hakemlerle iletişim daha kolay oluyor. Hakem hocalarıyla da konuştum. Federasyon'un çok basit bir değişiklikle hakemleri daha sempatik hale getirmesi mümkün."

"Eşimden daha çok Tugay ile zaman geçirdim"

Suat Kaya, Konyaspor'da kiralık olarak forma giyerken yılbaşından hemen önce Galatasaray'a gol attığını ve İstanbul'a dönerken sarı kırmızıların uçağıyla döndüğünü söyledi. Eşimden daha fazla Tugay Kerimoğlu ile beraber çok zaman geçirdiğini söyleyen Kaya, Türkiye'nin en yetenekli oyuncusu olarak onu gördüğünü vurguladı. Kaya, ikinci sıraya Sergen Yalçın'ı koyduğunu kaydetti.

"Fatih Terim babalık yaptı"

Suat Kaya daha sonra Fatih Terim ile ilgili konuştu. "Fatih Hoca'yı tanımak lazım" diyen Kaya şunları söyledi: "Konuşurken belki yüzünüze bakmaz ama sizinle ilgili konuştuğunu hemen hissetmeniz lazım. Olaya müdahil olmamanız lazım. Hocayı çok yakından takip etmeniz lazım. Hareketleriyle, gözleriyle çok şey anlatır. Biz dersimize iyi çalıştık. İyi talebelik ettik. O da herkese Fenerbahçeli Galatasaraylısı Beşiktaşlısı babalık yapmıştır."

Fatih Terim'den korkuyor muydu?

Fatih Terim'den korkup korkmadığı sorusunu ise Kaya şöyle yanıtladı: "Korku şu... Korku ona karşı bir saygısızlık yapmamak. Çekinme formayı kaybetmemek. Hocanın konuşma şeklini, hocanın kurallarını yerine getirdiğin zaman dünyanın en rahat adamısınız. Sergen Yalçın'a sorun.'Futbol hayatı boyunca en rahat senesi nerede geçmiştir?' diye. Muhakkak Galatasaray diyecek. Fatih Hoca'nın her şeyden haberi oluyordu. En sinir olduğu şey bir haberi başkasından duymasıdır. Biz ne yaparsak yapalım kendisine söyleyeceğiz."

İbrahim Tatlıses şarkısı

Bir gece eşiyle beraber Ergün Penbe'ye gittiğini saat 03.00 gibi araçla eve dönerken Ceyhun Yılmaz'dan radyoda İbrahim Tatlıses'ten "Akdeniz Akşamları" şarkısını çalmasını istediğini belirten Kaya, "Sabah antrenmana gittik. Tabii gözler yarı açık. Fatih Terim yanıma geldi 'Tam zamanında istedin o şarkıyı' dedi. O zaman dedik ki hoca her şeyi biliyor. Saklamaya gerek yok" diye konuştu.

"Hagi başka bir şey"

Hagi'nin egosuz, çok doğal bir insan olduğunu belirten Tuzlaspor Teknik Direktörü şunları söyledi: "Çok seviliyordu. Hagi, Tafarel, Popescu.. Bunlar çok mütevazi kişilerdi. Bir şeyler öğreterek kazandırarak gittiler buradan. En tiraj almayan gazetenin muhabirine gidip söyleşi verirdi. O benim jübilemde oynamıştı ben de onun jübilesinde oynadım. Romanya'da ne kadar sevildiğini gördüm. Hagi başka bir şey."

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER