Süren'den flaş itiraf! "İbra edilirdi ama..."

Çarpıcı bir iddiada bulunan Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren, "Erken seçim kararı alınsaydı Cengiz ibra edilirdi" dedi. Süren ayrıca, 'mektepli-alaylı' tartışmalarına da değindi.

Süren'den flaş itiraf! "İbra edilirdi ama..."

Hürriyet'in haberine göre Galatasaray’da geçtiğimiz hafta yaşanan mali genel kurul depreminde kritik isimlerden biri de eski başkan Faruk Süren’di.

Süren, genel kurulun en kritik anında, ibra oylamasından hemen önce koşar adım başkan Mustafa Cengiz ile yönetimin yanına  gitmişti... Divan heyeti 2. kez idari ibra oylamasına geçmeden önce Cengiz ile görüşen Süren, hakkında bir çok iddia ve ithamın ortaya atıldığı o görüşmeyi, uyarı nedenini ve Galatasaray adına bundan sonraki süreci değerlendirdi.

Yani, o anda sizin uyarınızı dikkate alsa Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi ibra edilir miydi?

"Çok net ibra olurdu. Mustafa Cengiz kürsüye çıksa ‘Mesajı aldım, şampiyonluğa gidiyoruz, buna sekte vurmayalım. Haziranda erken seçim yapalım. Ben Haziran’da olağanüstü seçim yapacağım. Kendi adaylığımı da koyacağım. O zaman seçer ya da seçmezsiniz” deyip ortamın tansiyonunu düşürse bunlar yaşanmayacaktı. O zaman ibra da olurdu. Çünkü salondakilerin ibra etmeme nedeni seçim isteğiydi. Bu kararı alsa net şekilde ibra edilirdi."

Albayrak’ın hizmetleri ortada

Ben seçime girmelerine engel bir durum olmaması adına da yanlarına gittim. Bu riski gördüğüm, hissettiğim ve bertaraf etmek için... Ki bu yönetimde Abdurrahim Albayrak gibi Galatasaray’a yıllardır hizmet eden, bir insan var. 5 farklı başkanla çalışmış, yıllardır maddi-manevi elinden geldiğince hizmet eden bir yönetici var. Galatasaray için yaptıkları, çabası ortada. Yazık olmadı mı ona da?

Mektepli, alaylı diye Galatasaray bölünmemeli

Taraftarlar ve tribünler bu karara tepkili... Alınan ibrasızlık kararına ve bu tepkilere yorumunuz ne olur?

"Bu sürecin Galatasaray’ı bölmemesi lazım. Neticede demokratik bir ortamda genel kurul yapıldı. Evet, arzu ettiğimiz gibi bir netice olmadı. Size genel kurul öncesinde söylediğim gibi. Bu yönetimden memnun olmayabiliriz, değiştirmek isteyebiliriz. Ama değiştirmenin bir sürü yolu var. Bunu ibra etmemek ile ortada bırakmak... Galatasaray şampiyonluğa giderken yanlış bir siyaset izlendi. 1600 imza toplanıp seçim kararı da alınabilirdi. Ama Galatasaray’ı bölmemek lazım. Mektepli, alaylı, taraftardı, değildi... Bu değil... Yürekten kendini G.Saraylı hisseden herkes Galatasaraylıdır. Nokta."

Çıkarılan dedikodular çok ayıp

Faruk Süren, “Camia içinde hiç yakışık olmayan şekilde ‘damadı Burak Elmas’ı başkan, yönetici yapmak istiyor’ şeklinde dedikodu çıkarıyorlar.. Çok ayıp” ifadelerini kullandı. Süren, “Damadımı da Galatasaray Kulübünde bir mevkiye getirtmek gibi bir gayem, arzum yok. Bu konularda kararı her zaman genel kurul verir ve takdir eder” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk yarışında bu karar hiç iyi olmadı

Başkan ve yönetimin düşüncesi şu: “Beni 2500 kişi seçti, 300 kişi al aşağı edemez...” Şimdi bir Genel Kurul toplandı ve böyle bir karar aldı. Bu zamanda, şampiyonluğu kovalarken bu kararın çıkması hiç olmadı! Bu üzücü bir karar. Her Türk vatandaşı hukuki yollara başvurabilir. Umarım Galatasaray için iyi ve olumlu bir sonuç, karar çıkar. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER