Tahkim Kurulu kararının ardından Galatasaray'dan açıklama! "Tüm bu haksız ve objektif olmayan kararlara rağmen..."

Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim'e verilen 4 maçlık cezanın Tahkim Kurulu tarafından 3'e indirilmesinin ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Tahkim Kurulu kararının ardından Galatasaray'dan açıklama! "Tüm bu haksız ve objektif olmayan kararlara rağmen..."

Galatasaray, PFDK'nın 4 maç ceza verdiği teknik direktör Fatih Terim'in Tahkim Kurulu tarafından 3'e indirilmesinin ardından paylaşım yaptı.

Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

PFDK'nın ve itirazımız üzerine Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu kararların hukuki temelden yoksun, kamuoyu vicdanında kabul görmeyen, subjektif nitelikte olduğu aşikardır.

Bir hukuk devletinde hiçbir kişi ya da kurum eleştirilemez değildir. Ancak, futbolu yönetenlerin bu hakkı Galatasaray'a tanımadıklarını görmekteyiz.

Kimilerinin şampiyonluklara "şaibeli", "lekeli" diyerek resmi tescile dolayısıyla TFF'ye hakaret ettiği, 17(!) kulüp ve birlik adına TFF'yi tehdit ettiği bir ortamda Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından yapılan masum bir açıklamayı niyet okuyarak cezalandırmak da bunun en açık örneğidir.

Galatasaray, tüm bu haksız ve objektif olmayan kararlara rağmen; Yönetimi, Teknik Direktörü, Teknik Heyeti, oyuncuları ve büyük taraftarıyla birlikte kenetlenerek her zamankinden daha kararlı ve daha güçlü olarak şampiyonluk yürüyüşüne devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER