"Takımı kötü bulmuyorum, son zamanların bireysel olarak en yetenekli takımına sahibiz"

Hamit Altıntop, A Milli Takımın İsveç karşısında 1-0 yenilerek küme düşmesini yorumlayarak, "Bizden sonra o geçiş düzgün planla hazırlanmadığı için şu an bu durumdayız. Lucescu'yu eleştirmekle kolaya kaçmış oluruz" dedi.

"Takımı kötü bulmuyorum, son zamanların bireysel olarak en yetenekli takımına sahibiz"

Türk futbolunun yetiştirdiği önemli isimlerden olan eski milli futbolcu Hamit Altıntop, Bağcılar Belediyesi'nin gerçekleştirdiği 'Spor Söyleşileri' programına katıldı.

Bağcılar Dündar Uçar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen söyleşinin moderatörlüğünü spor spikeri Yasin Dallı yaptı.

Eski milli futbolcunun unutulmaz gollerinin izletildiği sunumla başlayan programda Altıntop, konuşmasına A Milli Futbol Takımı'nın son maçında konuk ettiği İsveç'e 1-0 yenilerek UEFA Uluslar Ligi'nde küme düşmesini değerlendirdi.

"BİRAZ TECRÜBESİZ BİR TAKIM"

Söyleşide milli takımı eleştiren Hamit Altıntop, "Bizden sonra o geçiş düzgün planla hazırlanmadığı için şu an bu durumdayız. Takımı kötü bulmuyorum. Son zamanların bireysel olarak en yetenekli takımına sahibiz. Futbol takım oyunu. Beraber hareket etmek gerekir. Biraz tecrübesiz bir takım, bu süreci onlara vermemiz gerekiyor. İki veya üç yıl sonra takım daha farklı bir seviyede olacak, daha iyi sonuçlar alacağız. Sadece hocaya bağlı değil. Türk futbolunda takımlar maddi ve manevi sıkıntı içinde. Bu da ister istemez milli takıma yansıyor. Lucescu'yu eleştirmekle kolaya kaçmış oluruz."

Gelecek kariyeri ile ilgili de konuşan Hamit Altınyop, "Hocalık kurslarına katılıyorum, belki teknik direktör olurum. Veya başka alanlarda futbola hizmet ederim ama şu anda teknik direktörlük arka sıralarda." ifadelerini kullandı. (Sabah)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 01:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER