"Tereyağından kıl çeker gibi Radamel Falcao da gelecek"

Milliyet gazetesi köşe yazarı Osman Şenher, Galatasaray ve transfer politikası ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

"Tereyağından kıl çeker gibi Radamel Falcao da gelecek"

İşte o satırlar...

"TERİM, GALATASARAY'IN PARÇASIDIR"

Fatih Terim ömrünün üçte ikisini Galatasaray’la geçirmiş, 14 yıl sarı-kırmızılı formayı giymiş, teknik direktörlüğünde 19 kupa kaldırmış, en önemlisi de Türkiye’ye ilk defa UEFA Kupası’nı kazandırmış biri. İşin Türkçesi artık Galatasaray’ın evladı olmuş. Kim ne derse desin, Galatasaray tarihine altın harflerle ismini yazdırmış bir teknik adam.

30 MİLYON TERİM'E İNANIYOR

30 milyon taraftar Terim’e inanıyor, seviyor, her zaman da arkasında duruyor. Kulübüyle bütünleşmiş, sembol olmuş birisine hakaret etmek, küçük düşürmek hem yakışık almaz, hem de bunu yapana bir şey kazandırmaz.

SOSYAL MEDYADA RESMEN SAVAŞ VAR

Bakıyorum bilhassa sosyal medyada resmen bir savaş var. Bu tartışmalara katılan herkes nasibini alıyor. Peki ondan sonra ne oluyor? Sadece insanlar yıpranıyor, futbolumuz kirletilmeye çalışılıyor.

"TERİM, TÜRKİYE'NİN EN BAŞARILI HOCASI!"

İsteyen bu durumu kabul eder, isteyen de etmez. Ama bir gerçek var. Fatih Terim, Türkiye’nin en başarılı hocası. Ne zaman Galatasaray’a gelse şampiyon yapıyor. Bunu da bir köşeye bırakalım...

OZAN KABAK 6 AYDA 11 MİLYON!

Geçen sezon Ozan Kabak’ı 6 ay oynattı, 11 milyon euroya sattırdı. Daha ne olsun! Şu anda bakıyorum, başta Başkan Mustafa Cengiz, yöneticilerden Yusuf Günay, Abdurrahim Albayrak, Kaan Kançal, Mahmut Recevik ve diğerleri... Olağanüstü çalışıyorlar, uyum içindeler, gecelerini gündüzlerine katıp büyük transferler yapıyorlar. Fatih Terim’e rahat bir çalışma alanı yaratmak için hakikaten çok akıllı işler yapıyorlar ve hocalarını el üstünde tutuyorlar.

MONACO HER ZORLUĞU ÇIKARDI

Allah aşkına kolay mı, 30 milyon euroya alınmış Seri’yi 2 milyon euroya kiraladılar. 13 milyon euroya alınmış Emre Mor’u çok az bir ücrete kiralık getirdiler. Falcao için kulübü Monaco her türlü zorluğu çıkardı ve bunu yapmaya devam ediyor.

TEREYAĞINDAN KIL ÇEKER GİBİ BİTECEK!

Tereyağından kıl çeker gibi bu transfer de yakında bitecek. Diagne, Suudi Arabistan kulübüyle anlaştı. Daha sonra bonservis parasını Galatasaray’a ödeyemediler. Bu transfer bozuldu. Ama şimdi kulağıma gelen habere göre Diagne Katar’a gidiyormuş. Bunlar kolay işler değil. Emek ister.

TRANSFER BİTMEDİ

Transferi daha bitirmediler. İki futbolcu daha alacaklarmış. Bunlardan biri ise Türk olacak.

GALATASARAY DİMDİK AYAKTA

Başka ne söylemem gerekiyor. Başarılı başkan ve yönetimi, başarılı teknik direktör ile ekibi, ardından da yapılan çok iyi transferler. Galatasaray dimdik ayakta. Bu beraberliği ne dışardan, ne içerden hiç kimse bozamaz.

Osman Şenher / Milliyet

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER