Terim, Fenerbahçe'yi imha planını ikisi üzerine kurdu!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, derbi taktiğini belirledi. Tecrübeli hoca planını Belhanda ve Onyekuru üzerinden kurdu.

Terim, Fenerbahçe'yi imha planını ikisi üzerine kurdu!

20 yıl sonra Kadıköy'den zaferle dönmeyi planlayan Fatih Terim, derbinin taktiğini belirledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, derbi taktiğini belirledi. Tecrübeli hoca planını Belhanda ve Onyekuru üzerinden kurdu. Nijeryalının hızından faydalanmak isteyen Terim, öğrencisinden sık sık savunma arkası koşu yapmasını istedi.

OYUN SİSTEMİ 4-3-3 OLACAK

Sahaya 4-3-3 sistemiyle çıkacak olan İmparator'un en önemli silahı ise Nijeryalı yıldız Henry Onyekuru olacak.

21 yaşındaki genç oyuncuyla ağır Fenerbahçe savunmasını aşmayı planyan Terim'in, bu konuda Younes Belhanda'ya da özel görev verdiği öğrenildi.

TOPU SAVUNMA ARKASINA AT

Onyekuru ve Belhanda ile özel bir görüşme yapan tecrübeli çalıştırıcı, Faslı yıldızdan sık sık savunma arkasına top atmasını istedi.

Güneş'in haberine göre Fatih Terim'in Belhanda'ya, "Orta alanda top ayağına geldiğimi Henry'yi ara ve onu savunma arkasına kaçır. Senin atacağın isabetli paslarla Henry'yi topla buluşturacağız ve bu şekilde sonuca gideceğiz" dediği, Younes'in de "Siz merak etmeyin hocam" diyerek cevap verdiği belirtildi.

20 YIL SONRA TARİH YAZALIM

Ardından Onyekuru ile konuşan Terim'in şunları söylediği kaydedildi; "Bu maç bizim için çok önemli biliyorsun. Şampiyonluk için bu mücadeleden üç puan çıkarmalıyız ve en büyük gol ayağımız da sen olacaksın. Savunma arkasına sık sık koş. Younes direkt seni topla buluşturacak.

Terim, Kadıköy'deki 20 yıllık galibiyet hasretinin bitmesi gerektiğini vurgulayarak, "20 yıl sonra tarih yazalım" diyerek tüm takıma seslendi. (Fotomaç)

.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER