Terim, 'Yolları ayıracağız' derken kimleri işaret etti! Hedefteki isimler...

Galatasaray'ın Porto ile oynadığı karşılaşmanın ardından Fatih Terim transfer döneminin oldukça hareketli geçeceğinin sinyallerini verdi.

Terim, 'Yolları ayıracağız' derken kimleri işaret etti! Hedefteki isimler...

Terim, ''Bazı arkadaşlarla yollarımızı ayıracağız'' ifadelerini kullanırken, herkes bu isimlerin kim olacağını merak ediyor.

İşte Fatih Terim'in 'Yolları ayıracağız' dediği muhtemel isimler...

YOUNES BELHANDA (OCAK'TA GİDEBİLİR)

Galatasaray'a geldiği dönemden bu yana beklenen performansı sergileyemeyen Younes Belhanda, Fatih Terim'in ayrılık sinyali verdiği isimlerin balında geliyor olabilir. Taraftarla da arası pek barışık olmayan Belhanda ile sezon başında Ortadoğu'dan bazı kulüpler ve eski takımı Nice ilgilenmişti.

EREN DERDİYOK (OCAK AYINDA SATILABİLİR)

Bafetimbi Gomis'in ayrılmasından sonra Galatasaray'ın tek gol umudu olan Eren Derdiyok, performansının vasatlığı nedeniyle eleştiriliyor. Kaçırdığı gollerle ve sözleşme yenileme haberleri nedeniyle eleştirilerin odağı olan Eren Derdiyok'un Ocak ayında takımdan gönderilme ihtimali bulunuyor. Sözleşmesi sezon sonunda biteceği için uygun bir bedelle Galatasaray'ın gelecek teklifleri değerlendirmesi bekleniyor. Tecrübeli isimle eski takımı Basel ilgileniyor.

MAICON (OCAK'TA GİDEBİLİR)

Sezon başında Al Hilal'e transferi son günde gerçekleşmeyen Maicon da Ocak ayında ayrılabilecek isimler arasında yer alıyor. Yaşı, vasatı aşamayan performansı ve aldığı maaş düşünülünce sarı-kırmızılı kulübün iyi bir teklif gelmesi halinde Maicon'a izin vermesi bekleniyor.

RODRIGUES (OCAK YA DA YAZ AYINDA)

Galatasaray'ın geçen sezonki şampiyonluğunda önemli rol oynayan ve sözleşmesi iyileştirilen Garry Rordigues de ayrılabilme ihtimali olan isimlerden. Fatih Terim'in elindeki en önemli isimlerden olmasına rağmen tecrübeli teknik adamın sık sık vurguladığı 'Kulüp menfaatleri' için, iyi bir teklif halinde Rodrigues'in de elden çıkarılması sürpriz olmayacaktır. Rodrigues ile sezon başında Premier League'den ilgilenen birkaç ekip vardı. Ancak Galatasaray'ın Garry Rodrigues'i düşük bir bedelle bırakması beklenmiyor.

SELÇUK İNAN (YAZ AYINDA AYRILABİLİR)

Galatasaray'ın, 33 yaşındaki tecrübeli oyuncu Selçuk İnan ile yaz ayında yolları ayırabileceği konuşuluyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Selçuk İnan'ın Ocak ayında ayrılma ya da başka bir takıma satılma ihtimali ise oldukça düşük...

SOFIANE FEGHOULI (TEKLİFLERE BAĞLI...)

Ekonomik olarak zor bir dönem geçiren Galatasaray'da maliyeti en yüksek olan isimlerden Sofiane Feghouli'nin de durumu, gelecek tekliflere bağlı... Sezon başında Galatasaray'ın Arabistan'dan taliplerine satmak istediği ancak sarı-kırmızılı takımda kalan Feghouli için, Ocak ayında gelecek tekliflere bakılacak. Feghouli'nin cazip bir teklif gelmesi halinde ayrılmasına izin verilmesi bekleniyor.

MARIANO (YAZ AYI BEKLENECEK)

Haziran ayında 33 yaşına girecek olan ve Galatasaray ile bir yıl daha sözleşmesi kalacak Mariano için de sezon sonu beklenecek. Ocak ayında ayrılma ihtimali görünmeyen ve Fatih Terim'in de ideal isimlerinden biri olan Mariano'ya, yaz ayınca iyi bir teklif gelmesi halinde izin verilebilecek... (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 02:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER