TFF, bir skandala daha imza attı! Derbide oynamayan genç oyuncu...

TFF Hukuk Kurulu, Galatasaray - Beşiktaş derbisinde siyah beyazlı takım oyuncusu Tayfur Bingöl'ün ittiği top toplayıcısı ve aynı zamanda Galatasaray U16 takımı futbolcusu Mert Efe Batmaz'ı PFDK'ya sevk etti.

TFF, bir skandala daha imza attı! Derbide oynamayan genç oyuncu...

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, Galatasaray ile Beşiktaş arasındaki derbi maçta top toplayıcı olarak görev alan U16 Milli Takım futbolcusu Mert Efe BatmazPFDK'ya sevk etti.

Beşiktaşlı Tayfur Bingöl ile son dakikalarda girdiği tartışmayla gündeme gelen Mert Efe Batmaz, Futbol Disiplin Talimatnamesi 36. maddeden sevk edildi.

İlgili maddede, "Görevlilere ve diğer kişilere, 1 ila 3 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya 15 ila 30 gün arasında hak mahrumiyeti cezası" ibaresi dikkat çekti.

İşte TFF Hukuk Kurulu'ndan yapılan açıklama:

"GALATASARAY A.Ş. Kulübü görevlisi MERT EFE BATMAZ'ın aynı müsabakadaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 06.11.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Öte yandan taç kullanacağı sırada Mert Efe Batmaz'a fiziki müdahalede bulunan Beşiktaşlı Tayfur Bingöl ile ilgili TFF'nin herhangi bir adım atmaması ise sarı kırmızılı taraftarlarca tepki topladı.

TFF Hukuk Kurulu, Beşiktaş ile Ali Sami Yen Nef Stadı'nda oynanan derbideki çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları gerekçesiyle Galatasaray Kulübü'nü de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

Haber Kaynağı: aslanarenasi.com

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2022, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER