TFF içinden, Fatih Terim'e verilen cezaya flaş tepki!

TFF'den son dakika Galatasaray açıklaması. Futbol Federasyonu yetkilileri, Fatih Terim'in cezasının 19.05'te açıklanmasına gelen reaksiyonlar sonrası işleyiş hakkında bilgi verdi ancak tepkiler dinmedi.

TFF içinden, Fatih Terim'e verilen cezaya flaş tepki!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili yetkilileri, Fatih Terim'e PFDK'dan verilen 4 maçlık cezanın dün 19.05'te açıklanmasına gelen tepkiler sonrası işleyişi aktardı.

TFF kaynakları, federasyon genelinde sistematik bir işleyiş olduğunu ifade ederek, özellikle disiplin kurulu ve tahkim kurulunun toplandığı günlerdeki süreci şu şekilde aktardı.

Fanatik'in ulaştığı kaynaklar, çok sıra dışı bir durum olmadığı takdirde disiplin kurulu ve tahkim kurulunun perşembe günleri genelde sabit bir saatte toplanıp eldeki dosyalarını görüştüğünü ifade etti.

Süreç nasıl işliyor?

Peki daha sonra ne oluyor? Süreç şu şekilde: Eğer toplantıda karar alınması için gerekli tüm belgeler tamamsa, (savunma, ek belge vs) kurul karar alır ve gerekçeli kararını verir.

Alınan kararlar, TFF'nin ilgili departmanlarına iletilir. Bunun için TFF'nin bir sistemi mevcut.

Kararlar, sisteme girildikten sonra kamuoyuna duyurulması için de bir yöntem mevcut. Kurul kararları Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine girildikten sonra yine resmi sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurulur.

Öte yandan PFDK'nın kararının saat 19.05'te açıklanmasına federasyon içinden çok konuşulacak bir tepki geldi.

TFF Başkan Vekili Erdal Bahçıvan'ın sosyal medya açıklaması şöyle:

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim efe
İbrahim efe - 11 ay Önce

4 maclık ceza derhal kaldırılsın

Mustafa kemal fedakâr
Mustafa kemal fedakâr - 11 ay Önce

Neyini izah edeceksiniz bu açıklama 19.05 e tesadüfen denk geldiyse bile sen bunu 19.05 ten sonrasında açıklamayı düşünemiyorsan seninde....

Fahri
Fahri - 11 ay Önce

Sistemli olduğu aşikar

SIRADAKİ HABER