TFF, Milli Takımı mı kolladı? Serdar Aziz...

Galatasaray'da Fatih Terim, Hasan Şaş'ın dışında futbolcular Badou Ndiaye, Garry Rodrigues ve Ryan Donk, ligin 11. haftasındaki olaylı Fenerbahçe derbisi sonrasında ceza almıştı.

TFF, Milli Takımı mı kolladı? Serdar Aziz...

Görüntülerde bulunan Serdar Aziz'in sevk edilmemesi ise kafaları karıştırmıştı. Galatasaray cephesi, Serdar Aziz'in Milli Takım nedeniyle ceza almadığını düşünüyor!

Olaylı geçen derbinin yankıları hala sürerken Galatasaray cephesindeki bir soru kafaları karıştırıyor. VAR görüntülerini günlerce detaylı bir şekilde inceleyen TFF Hukuk Kurulu, Hasan Şaş, Badou Ndiaye, Ryan Donk ve Garry Rodrigues’e üst sınırdan ceza verdi ancak olaylara karışan bir diğer Sarı-Kırmızılı oyuncu Serdar Aziz’in PFDK’ya bile sevk edilmemesi merak uyandırmıştı.

Anderlecht maçı öncesi basın toplantısında Serdar’ın oyuncusu Yiğitcan Güveli’ye yumruk attığını iddia eden Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Erwin Koeman da tecrübeli stoperin sevk edilmemesinden dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. Hollandalı teknik adama cevap veren Serdar ise yaptığı açıklamada, “Olaylar sırasında Yiğithan de geldi. Sevdiğim bir futbolcu ve insan. Ben de ensesinden tutup, ‘Burada senin ne işin var. Geç içeri’ dedim ve ittim. Genç bir futbolcuyu koruma amaçlı bunu yaptım. Yumruk atmadım. Ayrıca maçtan sonra da konuştuk” ifadeleriyle kendisini savunmuştu.

Buna karşın TFF’nin taraf tuttuğunu ve verilen cezaları kendilerine yapılan bir saldırı olarak gören Galatasaray cephesi de federasyonun Milli Takım’ı düşünerek bunu yapmadığını düşünüyor. TFF’nin adaletsiz davrandığını sırf bu örnekle bile açıklayan Sarı-Kırmızılılar, görüntülerde Serdar’ın hem Jailson’un boynuna sarılması hem de Yiğithan’a müdahalesini görüldüğü halde İsveç ve Ukrayna ile oynayacağımız maçları düşünerek Serdar’ın moralini bozmamak için ceza verilmediği ancak diğer oyunculara Galatasaray’a zarar gelmesi için üst sınırdan ceza verildiği görüşünde birleşiyor. (Habertürk)
 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 01:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER